UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-07-03 20:02

Győzelem a házigazdák ellen, továbbjutás csoportmásodikként a törökországi U18-as leány Eb-n

A harmadik csoportmeccsét is megnyerte a magyar csapat, miután 19 ponttal legyőzte a házigazda törököket a konyai U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon. Ezzel a mieink csoportmásodikként jutottak tovább a szerdai nyolcaddöntőbe.

A franciák elleni vereség, illete a lengyelek legyőzése után a Völgyi Péter vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott a hazai pályán szereplő törökök ellen zárta a konyai korosztályos Eb csoportkörét. A török csapat szintén 1/1-es mérleggel várta a harmadik meccset, így a veretlen franciák mögött a csoport második helyének megszerzése volt a tét.

Az első percekben fej fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny (10–9), s ez az első negyed második felében sem változott igazán (14–16). A második etapot Bajzáth Lili révén jól kezdték a mieink (18–18), ezt viszont öt hazai pont követte (18–23). Az első félidő utolsó szakaszát egyértelműen a magyar együttes uralta: Strausz Edina, Gábor Lili és Aho Tyra vezérletével 12–0-ás sorozatot produkáltak a lányok, minek köszönhetően 32–27-re vezettek a nagyszünetben.

A fordulást követően hasonlóan mederben zajlott a játék: Dobó Lillával az élen remekelt válogatottunk, ezzel pedig hamar tíz pontra nőtt a különbség (42–32). A harmadik felvonás hátralévő részében állandósulni látszott ez az előny (46–36). A meccs ezen periódusában a kispadról beszálló Rátkai Eszter nagyon aktívnak bizonyult mind támadásban, mind védekezésben: az ő duplájával indult aztán a negyedik negyed is (52–41). Szücs Gréta négy pontjával pedig – öt perccel a vége előtt – végérvényesen eldőlni látszott a találkozó (56–41).

Magabiztosan lehozva a végjátékot, a magyar válogatott végül 67–48-ra nyert a törökök ellen.

A mieink legeredményesebbjeként Strausz Edina 15 pontig jutott.

A sikerrel a magyar csapat két győzelemmel és egy vereséggel csoportja második helyén végzett, így

a szerdai nyolcaddöntőben az A jelű négyes harmadik helyezettje, vagyis az olasz együttes következik.
U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, KONYA (TÖRÖKORSZÁG)