UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-07-05 15:57

Negyeddöntőbe jutott a magyar csapat a konyai U18-as leány Eb-n

A negyedik negyedben bemutatott fordítással a magyar válogatott végül hat ponttal legyőzte az olaszokat a konyai U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Miután a Völgyi Péter vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott a második helyen zárt a B-csoportban, a szerdai nyolcaddöntőben az A jelű négyesben harmadikként végző olaszok vártak a mieinkre.

Az olaszok kezdték jobban a meccset (3–7), majd ezt Dobó Lilla, Aho Tyra és Rátkai Eszter révén sorozatban hét magyar pont követte, ezzel az első negyed feléhez érve 10–9-re már a magyar lányok vezettek. A nyitó felvonás hátralévő részében viszont mindössze egyetlen pontot szerzett válogatottunk, s így 11–14-nél ért véget az első játékrész. Dobóval az élen jól indult a második tíz perc (16–14). A folytatásban aztán fej fej mellett haladtak a felek (22–22), egészen a negyed közepéig, ez után azonban az olaszok 14–0-ás sorozatot produkáltak, míg a mieink hozzávetőleg négy és fél percig nem találtak be; 24–36-os állásnál jöhetett a nagyszünet.

Rátkai Eszterrel az élen fordított a magyar válogatott az U18-as Eb nyolcaddöntőjében Forrás: FIBA.Basketball

Bár az olaszok kosarával rajtolt a második félidő (24–38), a mieink szépen lassan kilencre faragták le a hátrányukat (31–40). Az első két negyedhez hasonlóan a válogatottunk továbbra is gyengélkedett támadásban, de a mind inkább feljavuló védekezésnek is köszönhetően a Völgyi-csapat a harmadik szakasz végére továbbra is látótávolságban belül maradt (36–44). A végjátékot kiválóan kezdték a lányok: előbb Bajzáth Lili, majd Aho Tyra értékesített egy-egy hármast (42–47). Rátkai Eszter pedig az asszisztjai után maga is betalált, és négy pontjával kiegyenlített (48–48). Sőt, a magyar együttes folytatta remeklését: átvette a vezetést, miközben már 15–0-ás szériánál járt, így az utolsó percekhez érve 57–48-re el is lépett.

Majd a legvégén már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, a mieink végül 59–53-ra nyertek, és bejutottak a legjobb nyolc közé.

A magyar válogatott legeredményesebbjeként Dobó Lilla és Strausz Edina egyaránt 11-11 ponttal zárt, míg Rátkai Eszter 10 pontot jegyzett.

Folytatás csütörtökön 13 órától a negyeddöntőben, a szlovén–izraeli párharc győztese lesz az ellenfél.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, KONYA (TÖRÖKORSZÁG)