UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-07-08 14:58

Az ötödik helyért játszhatnak a magyar lányok a konyai U18-as Eb-n

A Völgyi Péter vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott simán nyert a lengyelek ellen az 5-8. helyért zajló helyosztók első körében, így a mieink vasárnap az ötödik helyért léphetnek pályára a konyai korosztályos Európa-bajnokságon.

A szlovénok elleni negyeddöntős vereség után a magyar csapat szombaton az 5-8. helyért folytatta szereplését a törökországi U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon, és az a lengyel válogatott volt a mieink ellenfele, amelyet korábban már Völgyi Péter együttese a csoportkörben simán, 79–40-re legyőzött.

Szücs Grétával és Rátkai Eszterrel az élen remekül kezdtek a lányok: öt perc elteltével 11–0-ra vezettek, majd jól is folytatták, az első negyed 20–6-os állásnál ért véget. Többek között a kispadról kiválóan beszálló Bajzáth Lili és Toman Réka révén a válogatottunk folyamatosan növelte előnyét (30–7). A félidő utolsó perceiben aztán elsősorban Kastl Dóra felelt a pontokért, amely után a nagyszünetben 39–16 állt az eredményjelzőn.

A folyatásban Toman Réka továbbra is pazarul dobott kintről, így a különbség már a harminc ponthoz is közel járt (50–22). A Fárbás Eliza duplája után 58–34-el véget érő harmadik felvonás után a mieink lendülete – Toman Dóra vezérletével – a záró szakaszban sem hagyott alább.

A magyar csapat végül nagyon sima, 74–40-es győzelmet aratott.

Válogatottunk legjobbjaként Toman Réka 15 ponttal zárt.