UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-07-09 16:22

Az ötödik helyen zárt a magyar csapat a konyai U18-as leány Eb-n

A házigazdák elleni 13 pontos győzelemmel zárta szereplését a magyar válogatott a törökországi U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon, így Völgyi Péter csapata az ötödik helyen végzett a kontinenstornán.

A lengyelek magabiztos legyőzése után az U18-as leány kosárlabda-válogatott a záró napon az ötödik helyért lépett pályára a hazai török együttes ellen a konyai korosztályos Európa-bajnokságon. A felek már a csoportkörben is találkoztak, akkor 67–48-ra nyertek a mieink.

Völgyi Péter tanítványai nem kezdték jól a meccset, ugyanis az első negyed után 19–11-re a törökök álltak jobban. A második negyedben már jóval jobban játszottak a magyar lányok, minek köszönhetően a nagyszünethez érve meg is fordították az eredményt (27–25).

A fordulást követően Aho Tyra vezérletével sikerült stabilizálni a néhány pontos vezetést, így 40–35-nél rajtolhatott a záró szakasz. Majd a mezőny legjobbjaként 15 ponttal záró Rátkai Eszterrel az élen a mieink 17–9-re hozták le a negyedik negyedet, és végül 57–44-re győztek a helyosztón.

Öt győzelemmel és két vereséggel

a magyar csapat az ötödik helyen fejezte be az Eb-t.

Válogatottunk kizárólag a franciáktól és a szlovénoktól, vagyis a két későbbi finalistától kapott ki a tornán.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, KONYA (TÖRÖKORSZÁG)