2024. május 17.

Úszás

2023-07-25 15:05

Ifjúsági Európa-csúcs és olimpiai szint Pádár Nikolettől a felnőtt-vb-n

Pádár Nikolett ifjúsági Európa-csúcsot, valamint olimpiai szintet ért el 200 méteres gyorsúszásban, és a tizedik helyen zárt a fukuokai vizes világbajnokságon.

A 17 éves Pádár Nikolett számára remekül indult a keddi versenynap, hiszen 1:57.35 perces egyéni legjobb idővel, holtversenyben a nyolcadik helyen kvalifikálta magát az elődöntőbe a fukuokai vizes világbajnokság 200 méteres gyorsúszóviadalán.

Aztán az első elődöntőben a hatos pályán ugrott a medencébe a Szegedi Úszó Egylet ígérete, és 1:56.55-ös új egyéni csúccsal a negyedik lett a futamában. Gellért Gábor tanítványa ezzel

teljesítette az olimpiai szintet és új ifjúsági Európa-rekordot állított fel a versenyszámban.

A második elődöntő időeredményei miatt viszont ez sem volt elég a döntőhöz, így Pádár összesítésben a 10. helyen zárt, csupán hat századdal elmaradva az utolsóként döntőbe jutó Marrit Steenbergen idejétől.

(Kiemelt képünkön: Pádár Nikolett Forrás: musz.hu)