2024. május 6.

Kajak-kenu

2023-07-29 19:42

Három magyar arany az U23-as és ifjúsági Eb első döntős napján

Háromszor szólt a magyar himnusz a portugáliai U23-as és ifjúsági kajak-kenu Eb első döntős napján, melyen még három ezüstöt, valamint két bronzot is kiérdemeltek a mieink.

A magyarok három arany-, három ezüst- és két bronzérmet szereztek a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló U23-as és ifjúsági kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján.

A hazai szövetség beszámolója szerint Kollek Bálint nyerte a magyar csapat első érmét K-1 1000 méteren. Kollek 250 métertől végig vezetett, és a svájci Luca Lauper támadásait visszaverve lett a királyszám ifjúsági Európa-bajnoka.

Nem sokkal később, utcahosszal nyerte meg az U23-as nők K-1 1000 méteres döntőjét Csikós Zsóka. A magyar kiválóság megközelítőleg 6 másodpercet vert az egész mezőnyre, és a világbajnok cím után, most Eb-aranyat ünnepelhetett.

Csikós Zsóka Forrás: MKKSZ

A délelőtt harmadik aranyérmét ifjúsági C-2 1000 méteren szerezték fiataljaink. A Mészáros Milán, Mitropoulos Iliász alkotta kenupáros győzelmét egyedül az esős időjárás nehezítette, ennek ellenére rajt-cél győzelmet aratott a duó.

Mészáros Milán (jobbra) és Mitropoulos Iliász Forrás: MKKSZ

Ami az ezüstöket illeti, Juhász István C-1 1000 méteren, Pető Hanna K-1 1000 méteren, míg a Herda Richárd, Borbély László alkotta egység K-2 1000 méteren csapott célba másodikként.

Aztán az U23-asaink közül Mizsér Márk és Erdélyi Tamás K-2 1000 méteren, Kollár Kristóf C-1 1000 méteren szerzett bronzot.

(Kiemelt képünkön: Kollek Bálint Fotó: MKKSZ)