2024. április 29.

2023-08-01 17:42

Hétszáz alatt a fiatalok játékperce az NB I első fordulójában

A labdarúgó NB I első, csonka fordulójában összesen 639 percet kaptak a 2003-as vagy annál fiatalabb játékosok; nyolc klubban tizenkét ifjonc bizonyíthatott.

Az OTP Bank első, csonka fordulóját követően (az FTC és a Kecskemét bajnokiját szeptemberre halasztották), szokásunkhoz híven összegyűjtöttük, mely 2003-as születésű vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak lehetőséget a bizonyításra. Ezúton jelentjük:

tizenkét játékos felelt meg az említett kritériumnak.

A pénteki MTK Budapest–Paks bajnokin (1–1) a hazaiak jobb oldali szélsőként vetették be Kovács Mátyást, aki kilencven perc játéklehetőséget kapott. A kék-fehérek csereként számítottak Horváth Artúrra, aki Bognár Istvánt váltotta. A paksiaknál belső védőként nyújtott meggyőző teljesítményt Vas Gábor, aki végigjátszotta az összecsapást.

A szombati DVTK–Puskás Akadémia meccsen (0–1) csak a hazaiak adtak lehetőséget utánpótláskorú magyar fiatalnak, Bényei Ágoston csereként állt be a középpályássorba. Az Újpest és a Fehérvár összecsapásán (2–1) ezzel szemben csak a vendégek jeleskedtek, Pető Milán a szünetben, a nyáron szerződtetett Berki Marcell pedig a hajrában állt be.

A vasárnapi ZTE–Kisvárda mérkőzésen (0–2) a hazaiak kapuját Senkó Zsombor védte, Németh Dániel pedig a tízes posztján kapott egy félidőnyi lehetőséget kezdőként – utóbbi helyén a fordulást követően Klausz Milán játszott. A kisvárdaiaknál Czékus Ádám jobb oldali támadóként kezdett, 53 perc jutott neki.

A hétfőn rendezett DVSC–Mezőkövesden a házigazdánál a középcsatár mögött, kezdőként játszott a DVTK-tól érkezett Vajda Botond, aki 70 percet kapott NB I-es bemutatkozása alkalmából. A Mezőkövesd színeiben Illés Bálint esett át kezdőként a tűzkeresztségen, a szintén a DVTK-tól szerződtett középpályás 74 percet töltött a pályán.