2024. május 5.

2023-08-05 18:10

Szoros vereség az észtektől a B-divíziós U16-os fiú Eb nyitányán Romániában

A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott két ponttal kikapott az észt csapattól a romániai Pitestiben zajló B-divíziós korosztályos Európa-bajnokságon.

Miután a magyar csapat pénteken szünnappal indította a romániai B-csoportos U16-os fiú kosárlabda Eb-t, a szombat délutáni, első mérkőzésén azokkal az észtekkel találkozott, akik az első napon 86–55-re legyőzték a briteket.

Faragó Péter együttese nem kezdte jól a mérkőzést: öt perc elteltével 11–7-re vezettek a baltiak. Majd 17–10-re elhúzott ellenfél, viszont a nyitó negyed végére sikerült kettőre lefaragni a hátrányt (16–18). A második etapban aztán ismét inkább az észtek akarata érvényesült, és 14 pontos előnyre tettek szert a nagyszünetig (29–43).

A fordulást követően Rosta Péterrel az élen a mieink jóval nagyobb elánnal folytatták, és a harmadik felvonás kétharmadához érve három pontra zárkóztak fel a magyar fiúk (42–45), a negyed vége azonban az észteknek alakult jobban (46–56). Lukácsi Gábor révén jól indult a záró szakasz (52–56), majd Flasár Zalán is csatlakozott hozzá a pontgyártásban, így hat perccel a vége előtt már csak egy ponttal álltak jobban az észtek (57–58). Sőt, Lukácsi triplájával 62–60-nál már a mieink vezettek; az utolsó két percnek 65–65-ről vágtak neki a felek.

A végjátékból sajnos az észtek jöttek ki jobban, ezzel a magyar válogatott 69–67-re alulmaradt az első meccsén.

A mieink legeredményesebbjeként Rosta Péter és Lukácsi Gábor egyaránt 18-18 ponttal zárt.

Folytatás vasárnap 14:30-tól az ukránok ellen.

B-DIVÍZIÓS U16-OS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG, PITESTI (ROMÁNIA)