2024. május 5.

2023-08-06 17:53

Javítottak az ukránok ellen az U16-os fiúk a romániai B-divíziós Eb-n

A nyitó vereség után a Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott magabiztos, 18 pontos győzelmet aratott az ukránok ellen a romániai B-divíziós korosztályos Európa-bajnokságon.

Miután a magyar csapat az első meccsén szombaton kikapott az észtektől, vasárnap délután az ukránok ellen folytatta szereplését a romániai Pitestiben zajló, B-csoportos U16-os fiú kosárlabda Európa-bajnokságon. Az ukránok korábban a norvégokat és a briteket is legyőzték.

Faragó Péter együttese kezdett jobban: a remeklő Fekete-Gál Csongorral az élen az első negyed után 20–9-re vezettek a mieink. Majd hasonlóan jól folytatták (26–9), a félidő utolsó szakasza viszont az ellenfélnek alakult jobban, így a különbség – a már az első tíz perc végén is meglévő – 11 pontra csökkent (32–21).

A nagyszünet után a mieink gyengélkedtek támadásban, és ezt kihasználva az ukránok négy pontra zárkóztak fel a harmadik felvonás feléhez érve (34–30). A Flasár Zalán, Nyikos Balázs, Rosta Péter trió vezérletével aztán sikerült visszavenni a kezdeményezést, és villámgyorsan 14 ponttal ellépni (46–32). A magabiztos előnnyel (50–34) induló záró szakaszban már nem forgott veszélyben a győzelem,

a magyar válogatott végül 71–53-ra nyert a második csoportmeccsén.

A mieink legeredményesebbjeként Fekete-Gál Csongor 13 ponttal zárt, míg Mezőfi Márk és Tallós Levente egyaránt 12-12 ponttal végzett.

Folyatás kedden 19:30-tól a norvégok ellen.

Az ötcsapatos csoportból az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, majd a torna legvégén az első három együttes jut fel az A-divízióba.

B-DIVÍZIÓS U16-OS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG, PITESTI (ROMÁNIA)