2024. április 28.

Atlétika

2023-08-08 19:50

Csatári Jázmin és Kocsis Luca is bronzérmes az U20-as Eb-n

A Jeruzsálemben zajló U20-as atlétikai Európa-bajnokság első döntős napján a kalapácsvető Csatári Jázmin és a sprinter Kocsis Luca is bronzérmet érdemelt ki.

Két döntőt is bizakodva várhattunk a Jeruzsálemben zajló U20-as atlétikai Európa-bajnokság második versenynapján, és végül mindkettőben született magyar érem.

A kalapácsvető lányok fináléjában a VEDAC kiválósága,

Csatári Jázmin az első kísérletére érte el a legnagyobb, 62,47 méteres dobását, amellyel végül a dicséretes harmadik helyen zárt.
Csatári Jázmin az első magyar érmes Jeruzsálemben Forrás: VEDAC

Zentai Tibor és Dobos Máté tanítványa az utolsó sorozatig ezüstérmes pozícióban állt, azonban a német Jada Julian a hatodik dobásával (62,92) megelőzte a 18 éves magyar lányt, aki az egész verseny alatt kiegyensúlyozott formát mutatott. A döntőt a korosztály ciprusi világranglista-vezetője, Valentina Savva nyerte 64,69 méterrel. A tizenkettes finálé másik magyar résztvevője, Viszkeleti Villő 58,96 méterrel a kilencedik lett.

Aztán Kocsis Luca a négyes pályát foglalta el a 100 méteres síkfutás döntőjének kezdetén. A Szolnoki MÁV SE 18 éves sprinterének a rajtja nem a legjobban sikerült a mezőnyben, ezzel együtt nagyot hajrázva, 11.55 másodperccel a harmadik helyen érkezett meg a végén. Varga Ádám tanítványa és Chelsea Kadiri között célfotó döntött a bronzéremről,

végül a célba bevetődő Kocsis egyetlen ezreddel előzte meg a németeket képviselő vetélytársát.
Kocsis Luca 100 méteren nyert U20-as Eb-bronzot Forrás: European Athletics

Az első két hely a brit színekben versenyző futóké lett, Joy Eze 11.39-cel győzött, Renne Regis 11.40-nel ért be másodikként.

Kocsis Luca 100 méteres síkfutó döntője:

A nap folyamán továbbá döntőbe jutott 3000 méteres akadályfutásban Kovács Ferenc Soma (9:13.50), kalapácsvetésben Csekő Miklós (74,95), Füredi Dániel (72,89) és Szabados Ármin (72,80), 800 méteren Kubasi János (1:48.47), valamint 200 méteren legjobb idővel Sulyán Alexa (23.35). A 400 m gátas fiúknál pedig Molnár Csaba (51,66), Birovecz Bátor (52,14) és Takács Gergő (52.57) is ott van az elődöntőben.

A leány 400 m gátasaink közül Lalik Petra (1:00.34) a 21., Kovács Léna (1:01.52) a 25. lett, a rúdugró Mészáros Emma (360) a 20. helyen zárt, míg Lesták Ármin 3000 méteres akadályfutásban (9:39.66) a 25.-ként fejezte be az Eb-t.

(Kiemelt képünkön: Julien, Savva és a bronzérmes Csatári Jázmin Forrás: European Athletics)