2024. április 29.

2023-08-08 11:01

Éppen háromszáz perc fölött a fiatalok játékpercei az NB I második fordulójában

A labdarúgó NB I második, csonka fordulójában összesen 306 percet kaptak a 2003-as, vagy annál fiatalabb játékosok; hat játékos kapott lehetőséget hat csapat színeiben.

A Nemzeti Bajnokság második, csonka fordulóját követően (A Paks-Debrecen összecsapást elhalasztották), megnéztük, mely 2003-as születésű vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak lehetőséget a bizonyításra. Az adatokat a Transfermarkt szolgáltatta. A játéknapon

hat játékos felelt meg az említett kritériumnak.

Péntek este, a játéknap nyitó mérkőzésén, a Puskás Akadémia-Újpest találkozón (3–3) nem lépett pályára magyar utánpótláskorú játékos.

A Mezőkövesd-Diósgyőr találkozón (2–4) a hazai csapatban kezdett, és 70 percet játszott a 18 éves belső középpályás, Bálint Illés.

A fordulatos Fehérvár-Ferencváros összecsapáson (3–5) hazai részről csereként 10 percet kapott a 18 éves támadó középpályás, Pető Milán. A zöld-fehéreknél kezdett, 75 percet játszott és gólt szerzett a csatár, Lisztes Krisztián (18).

A ZTE-MTK mérkőzésen (2–1) a hazaiak kapusát, Gyurján Mártont sérülés miatt a 70. percben váltotta Senkó Zsombor (20). Az MTK 20 esztendős balszélsője, Kovács Mátyás 86 percet volt a pályán.

A hétfői Kecskemét-Kisvárda találkozón (3–1) a vendégeknél az 45 percet játszott a 20 éves csatár, Czékus Ádám, akit a félidőben lecserélt Milos Kruscic.