2024. május 5.

2023-08-09 19:38

Bejutott a negyeddöntőbe az U16-os fiúválogatott a romániai B-divíziós Eb-n

Kiélezett végjáték után a magyar csapat hét ponttal verte a briteket, és másodikként zárta a csoportkört, ezzel továbbjutott a legjobb nyolc közé a romániai B-divíziós U16-os fiú kosárlabda Európa-bajnokságon.

A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott 2/1-es mérleggel vágott neki a csoportkör utolsó fordulójának a britekkel szemben. Az ellenfél egy győzelem és két vereség után érkezett a továbbjutást érő, csoportmásodik hely szempontjából kulcsfontosságú találkozóra.

A mieink kezdték jobban a meccset: az első negyed után 19–12-re vezettek, a második etapban viszont a britek irányítottak (14–24), akik így 36–33-ra fordítottak a nagyszünethez érve. A fordulást követően ismét inkább a magyar fiúk akarata érvényesült, és ezt kihasználva

minimális előnnyel (53–50) indulhattak neki annak a végjátéknak, amely igencsak hullámzóan, illetve kiélezetten alakult – végül a magyar válogatott került ki belőle győztesként 67–60-ra.

A mezőny legeredményesebbjeként Lukácsi Gábor 25 ponttal végzett.

A pénteki negyeddöntőben az A-csoportot megnyerő, házigazda Románia lesz a mieink ellenfele.

(Az ötcsapatos csoportból az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe, majd a torna legvégén az első három együttes jut fel az A-divízióba.)

B-DIVÍZIÓS U16-OS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG, PITESTI (ROMÁNIA)