UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

Röplabda

2023-08-10 18:07

A 15. helyért játszanak a magyar lányok az U19-es vb-n

A magyar csapat kikapott Puerto Rico fiataljaitól az U19-es leány röplabda-vb-n, így a 15. helyért folytatja a részben hazai rendezésű viadalt.

A magyar válogatott négy játszmában kikapott a Puerto Ricó-i csapattól az U19-es leány röplabda-világbajnokság csütörtöki helyosztóján, így a 15. helyért folytatja szereplését a szegedi társrendezésű viadalon.

Az MTI beszámolója szerint Kőnig Gábor szövetségi edző együttese jól kezdett, 16:10-re ellépett, ám nagy csatában mégis elveszítette az első játszmát. A folytatásban 12:7-es vezetésről fordított a rivális, pedig 23:22-nél két labda hiányzott az egyenlítéshez. A harmadik felvonásban már nem esett ilyen hibába a házigazda, és szépített. Bár a negyedik játszmában 19:17 is volt a magyarok javára, a vendégek jobban összpontosítottak, és megnyerték a bő kétórás csatát. A magyarok a pénteki zárónapon Egyiptommal találkoznak, tét a 15. hely.

U19-ES LEÁNY-VILÁGBAJNOKSÁG, SZEGED ÉS ESZÉK (HORVÁTORSZÁG)
13-16. helyért, Szeged (Pick Aréna)
Magyarország–Puerto Rico 1:3 (-25, -23, 17, -22)

(Kiemelt kép forrása: FIVB)