2024. április 29.

Kézilabda U19-es fiú kézilabda-világbajnokság

2023-08-10 22:00

Vereség Észak-Macedónia ellen, a 11. helyért játszhat a magyar csapat a U19-es fiú-vb-n

Két góllal kikapott Észak-Macedónia ellen a magyar válogatott, amely így a 11. helyért játszhat pénteken a horvátországi U19-es fiú kézilabda-vb-n.

A házigazda horvátok elleni, drámai döntetlennel biztossá vált, hogy nem jut a középdöntőből a negyeddöntőbe a magyar válogatott az U19-es fiú kézilabda-vb-n, helyette a 9-12. helyért játszhat tovább. A folytatásban először Észak-Macedónia korosztályos legjobbjaival kerültek szembe a Kis Ákos szövetségi edző vezette fiatalok.

Fordulatos első félidőt játszott egymással a két csapat: az első negyedórában csak az észak-macedónok játszhattak előnyből, az állás viszont végig szorosan alakult, majd 5–0-s futással fordítottak a magyar fiatalok, az utolsó percek viszont az ellenfélé voltak, így 12–12-vel fordultak az együttesek.

A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játékrész első tíz percében a forgatókönyv egyszerű volt: az észak-macedónok gólt dobtak, a magyarok válaszoltak. Elhúzni az ellenfélnek sikerült, az utolsó 10 percnek így 21–17-es hátrányból futottak neki Csörgő Kristófék, akik nem hagyták magukat; a hajrát 3–0-s rohammal kezdték, így egy gólra ismét megközelítették az ellenfelet, a tüzijáték azonban mindkét fél részéről elmaradt a végén.

A magyar fiatalok többször már nem tudtak betalálni, ráadásul egyet még kaptak is, így elúszott az esély a 9. helyre is; a 11. pozíció megszerzéséért Szaúd-Arábia következik pénteken.
U19-es fiú kézilabda-világbajnokság, 9-12. helyért:
Magyarország–Észak-Macedónia 20–22 (12–12)
Koprivnica, játékvezetők: Khasan Ismoilov, Khusan Ismoilov (üzbégek).
MAGYARORSZÁG: Lovistyek, Radvánszki (kapusok), Balogh 2, Csörgő 2, Czabula 5 (4), Fekete 1, Fercsik, Hermann, Kathi 2, Kovács 4, Molnár 1, Nagy 1, Szűcs 2, Terjék, Tóth, Török-Vida. Edző: Kis Ákos.
ÉSZAK-MACEDÓNIA: Bresztovacs, Galevszki (kapusok), Belisztojanoszki, Dimevszki 2, Dimkovszki 1, Kalajdjieszki 5 (3), Karasmanakisz, Mihajlovikj, Nikoloszki, Petkovszki 5, Risztevszki 4, Shuleszki 1, A. Sztojanovszki 1, M. Sztojanovszki 3, Subashevszki, Uzsuncsev. Edző: Radoszlav Sztojanovikj.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/3.
A magyar ifjúsági fiúválogatott programja a horvátországi U19-es világbajnokságon:

08.02. (szerda), 15:00
Magyarország–Marokkó 37–28 (19–11)

08.04. (péntek), 13:30
Magyarország–Új-Zéland 49–6 (26–2)

08.05. (szombat), 17:30
Magyarország–Szlovénia 29–25 (14–14)

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Marokkó 2, 4. Új-Zéland 0