2024. május 5.

2023-08-11 20:31

Hosszabbításos, nagy csatában maradt alul az U16-os fiúválogatott a B-divíziós Eb negyeddöntőjében

Drámai körülmények között, hosszabbítás után szenvedett vereséget az U16-os fiú kosárlabda-válogatott a házigazda románok elleni negyeddöntőben a Pitestiben zajló B-divíziós korosztályos Eb-n, ezzel a mieinknek elúsztak a feljutási remények.

Miután a magyar csapat a B-csoport második helyén zárt, a negyeddöntőben az A jelű ötöst veretlenül megnyerő, hazai pályán szereplő románokkal találkozott a B-divíziós U16-os fiú kosárlabda Európa-bajnokságon, Pitestiben.

A csapatkapitány Rosta Péterrel az élen a mieink kezdték jobban a találkozót (10–5), majd a házigazdák is hamar belendültek, így 11–11-nél már egyenlő volt állás, mi több, a negyed végére átvették a vezetést (18–20). Folytatásban tovább növelték előnyüket a románok: a második tíz perc derekánál tíz ponttal álltak jobban (24–34). Ezt viszont két sikeres tripla követte Tallós Leventétől, és 10–0-ás szériájának köszönhetően Faragó Péter együttese villámgyorsan egalizált (34–34). A félidő utolsó szakaszában ismét minimális előnyre tettek szert a románok (36–39).

A nagyszünetet követően újfent ellépett az ellenfél (36–45), de Lukácsi Gábor gyors öt pontjával megint közelebb jöttek a mieink (41–45), Fekete-Gál Csongor hármasával pedig 49–47-nél már nálunk volt a fór. A záró szakasznak válogatottunk vághatott neki minimális előnnyel (58–57). A végjátékot a magyar fiúk nyitották jobban: hat perccel a vége előtt Mezőfi Márk duplája után 69–61-es vendégvezetés állt az eredményjelzőn, s az utolsó három perchez érve a nyolcból hat pont maradt meg (71–65). Ezt azonban sorozatban nyolc román pont követte, aki ezzel fordítottak (71–73). Öt másodperccel a vége előtt Rosta kettesével egyenlítettek a mieink, majd Tallós blokkolta a románok utolsó kísérletét – jöhetett a hosszabbítás (73–73).

Az extra öt percet a hazai csapat bírta jobban,

a magyar fiúk a hosszabbításban már nem tudtak betalálni, így 83–73-as vereséget szenvedtek a románoktól a negyeddöntőben.

A magyarok legjobbjaként Rosta Péter 21 ponttal, 15 lepattanóval, 6 blokkal és 3 gólpasszal végzett.

A vereséggel eldőlt, hogy a mieinknek már nincs esélye a feljutásra, és az 5-8. helyért folytatják a tornát, amelynek a legvégén az első három együttes kerülhet fel az A-divízióba.

B-DIVÍZIÓS U16-OS FIÚ EURÓPA-BAJNOKSÁG, PITESTI (ROMÁNIA)