2024. május 14.

Kosárlabda U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság

2023-08-12 20:50

Hosszabbításos meccsen legyőzte a szerbeket az U16-os leányválogatott az izmiri Eb-n

A Mészárosné Kovács Andrea vezette U16-os leány kosárlabda-válogatott remek hajrájának köszönhetően hosszabbításban legyőzte a szerbeket a törökországi korosztályos Eb második játéknapján.

A házigazda törökök legyőzése után a magyar csapat a szerbekkel játszotta második csoportmeccsét az U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon. A délszlávok az első körben 62–49-re kikaptak a franciáktól.

Egyenlő erők küzdelmét hozta az első negyed, a csapatok fej fej mellett haladtak – tíz perc után két ponttal vezettek a szerbek (17–19). Majd sokáig a második játékrész is hasonlóan alakult, a mieink részéről elsősorban Drahos Leila és Szikszai Franciska jeleskedett a pontok terén (27–28). A félidő utolsó szakaszában aztán hat ponttal ellépett az ellenfél (27–33).

A nagyszünetet követően állandósulni látszott a szerbek előnye, akik a harmadik felvonás felénél már tíz ponttal álltak jobban (35–45). A magyar együttes az első számú pontfelelős Drahos mellett Halmágyi Kitti és Sinka-Pálinkás Szofi révén igyekezett tartani a lépést (40–48). Mészárosné Kovács Andrea tanítványai kilencpontos hátrányból vághattak neki a záró szakasznak (42–51), amelyet pedig kiválóan kezdtek, így hamar négy pontra csökkentették a különbséget (49–53). Ez után hosszú percekig sajnos nem sikerült közelebb kerülni (53–59), mígnem a végjátékban Drahos Leila négy és Gréts Dalma két pontjával kiegyenlítettek a lányok (59–59), és a legvégén még a győzelemért is támadhattak, azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, így jöhetett a hosszabbítás.

Az extra öt percet

a mezőny legeredményesebbjeként 28 pontig jutó Drahos Leila vezérletével a magyar válogatott bírta jobban, és végül 68–64-es győzelmet aratott.

Folytatás vasárnap 13 órától a franciák ellen a csoportkör zárásaként.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, IZMIR (TÖRÖKORSZÁG)