2024. május 14.

Kosárlabda U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság

2023-08-13 16:28

Vereség a franciáktól, továbbjutás csoportmásodikként az izmiri U16-os leány Eb-n

Húszpontos vereséget szenvedett az U16-os leány kosárlabda-válogatott a franciáktól, így csoportmásodikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe az izmiri korosztályos Eb-n.

A törökök és a szerbek legyőzése után a Mészárosné Kovács Andrea vezette magyar csapat a szintén veretlen, címvédő franciákkal találkozott a csoportkör zárásaként a törökoroszági U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

A csoportelsőségről döntő mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a felek, így 16–16-os döntetlennel ért véget az első tíz perc, majd sokáig a második negyedben is szorosan alakult az állás (21–22), a félidő utolsó szakaszában aztán a franciák átvették az irányítást, és hat ponttal elléptek (24–30). A nagyszünet után továbbra is az ellenfélnél volt az előny, de a mieink tartották a lépést a harmadik felvonás első felében (35–38), ezt követően viszont ismét a franciák percei következtek, akik a negyedik etap rajtjára tízpontos vezetésre tettek szert (39–49).

A végjátékban a magyar lányok már nem tudták felvenni a versenyt a fizikailag erősebb riválissal, így végül 70–50-es vereséget szenvedtek.

A mieink legjobb pontszerzőjeként Drahos Leila és Szikszai Franciska egyaránt 9-9 ponttal végzett.

A magyar válogatott 2/1-es mérleggel, csoportmásodikként jutott tovább.

A keddi nyolcaddöntőben az A-csoport harmadik helyezettje, vagyis Lettország vagy Csehország vár a mieinkre.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, IZMIR (TÖRÖKORSZÁG)