2024. május 13.

Kosárlabda U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság

2023-08-15 18:25

Negyeddöntős az U16-os leányválogatott az izmiri Eb-n

A Mészárosné Kovács Andrea vezette magyar válogatott kilenc ponttal verte a cseheket az izmiri U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

Miután a B-csoport második helyén zárt a magyar csapat, a keddi nyolcaddöntőben az A jelű négyes harmadikjával, Csehországgal találkozott az U16-os lányok törökországi Eb-jén.

Az első percekben egyik válogatott sem remekelt támadásban, a negyed felénél 6–5-re vezettek a csehek. Majd Völgyi Lili, Halmágyi Kitti és Szauter Petra kosaraival a mieinknél volt ötpontos előny (14–9), amely aztán a játékrész végére kettőre csökkent (14–12). A második etap elején Sinka-Pálinkás Szofi és Janzsó Alíz jeleskedett a pontok terén, így Mészárosné Kovács Andrea együttese villámgyorsan ellépett héttel (23–16). Josepovits Kinga duplájával pedig kétszámjegyűre nőtt a különbség 29–19-nél; a nagyszünetre nyolcpontos fórral mehettek el a magyar lányok (35–27).

Drahos Leila révén kiválóan indult a második félidő (39–27), és Janzsó, illetve Völgyi vezérletével a folytatásban sikerült állandósítani a különbséget (48–36). A harmadik felvonás második felében a mieink mindössze egyetlen pontot dobtak, emiatt a magabiztos vezetés megfeleződött a negyed végére (49–43), mi több, a negyedik szakasz elején négyre olvadt (49–45). Ezt követően Sinka-Pálinkás Szofi kettesével és triplájával visszaállt a tíz pont körüli előny (54–45). Öt perccel a vége előtt továbbra is megvolt a megnyugtató vezetés, Völgyi hármasával 61–51-re állt jobban válogatottunk.

A végjátékban a lányok már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, 67–58-as sikerrel bejutottak a legjobb nyolc közé.

A mezőny legeredményesebbjeként Sinka-Pálinkás Szofi 14 pontig jutott.

A szerdai negyeddöntőben az izraelieket legyőző spanyol csapat lesz a mieink ellenfele.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, IZMIR (TÖRÖKORSZÁG)