2024. április 29.

Kosárlabda U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság

2023-08-19 20:43

Nyolcadik helyen zárt a magyar csapat az izmiri U16-os leány Eb-n

Kikapott a szerbektől az U16-os leány kosárlabda-válogatott a helyosztón, így a nyolcadik helyen végzett az izmiri korosztályos Európa-bajnokságon.

Miután az 5-8. helyért rendezett helyosztók első körében a magyar válogatott kikapott a horvátoktól, így a szombati, utolsó játéknapon a hetedik helyért lépett pályára a szerbek ellen. A felek a csoportkörben is találkoztak egymással, akkor a magyar lányok nyertek hosszabbítás után.

Mészárosné Kovács Andrea együttese kezdte jobban a helyosztót (6–2), a szerbek viszont hamar kiegyenlítettek, ezután pedig fej fej mellett haladtak a csapatok (8–8). Az első negyed után 12–10-re vezettek a mieink. A folytatásban Drahos Leila vezérletével hét ponttal ellépett válogatottunk (21–14). A következő periódusban sikerült állandósítani is a különbséget (24–16), mígnem a félidő utolsó percében 27–18-ról hirtelen négy pontra, 27–23-ra zárkózott fel az ellenfél.

A nagyszünet után továbbra is a magyaroknál volt az előny (33–28), amely a harmadik felvonás feléhez érve ismét hétre nőtt (37–30). Drahos mellett elsősorban Halmágyi Kitti és Szikszai Franciska is igyekezett kivenni a részét a pontgyártásból (42–35). Szikszai duplája után 47–41-ről rajtolt a záró tíz perc. A mieink nem indították jól a végjátékot, s ezt kihasználva a szerbek egy pontra jöttek fel (49–48), öt perccel a vége előtt pedig át is vették a vezetést (51–52).

Válogatottunk mindössze négy pontot dobott a negyedik negyedben, s ez végül megbosszulta magát: 53–51-es vereség lett a vége.

A mezőny legeredményesebbjeként Drahos Leila 19 ponttal zárt.

Három győzelemmel és négy vereséggel a magyar csapat a nyolcadik helyen fejezte be az Eb-t.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, IZMIR (TÖRÖKORSZÁG)