2024. április 29.

2023-08-22 15:01

Hétszáz fölött a fiatalok játékpercei az NB I negyedik fordulójában

A labdarúgó NB I negyedik, csonka fordulójában összesen 716 percet kaptak a 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb játékosok; tizennégy játékos kapott lehetőséget tíz csapat színeiben.

A Nemzeti Bajnokság negyedik, csonka fordulóját követően, (a Mezőkövesd-Ferencváros találkozót elhalasztották), ismét összegyűjtöttük, mely 2003-as születésű, vagy annál fiatalabb magyar futballisták kaptak játékperceket. Az adatokat a Transfermarkt szolgáltatta. Ezúton jelentjük:

tizennégy játékos felelt meg az említett kritériumnak.

A forduló nyitó mérkőzésén, a Puskás Akadémia-Fehérvár találkozón (2–2) a hazaiaknál a 85. percben állt be a 18 éves csatár, Gruber Zsombor. A székesfehérváriaknál a meccs végén 17 percet játszott a 18 esztendős támadó középpályás, Pető Milán.

A Zalaegerszeg-Diósgyőr összecsapáson (1–3) a kékeknél végig a pályán volt a kapus, Senkó Zsombor (20), illetv csereként beállva 31 és 23 percet kapott a két támadó, Klausz Milán (18) és Németh Dániel (19). A belső középpályás Bényei Ágoston (20) 13 percet játszott a DVTK csapatában.

Az MTK és a Kecskemét találkozóján (1–0) a hazaiaknál végigjátszotta a meccset a bal oldali középpályás, Kovács Patrik (18), és 74 perchez jutott a jobbszélső, Kovács Mátyás (20). A félidőben érkezett, és 45 percnyi játéklehetőséghez jutott a védekező középpályás, Horváth Artúr (19). A KTE-nél a jobbhátvéd Nagy Olivér (20) csereként érkezve 28 percet kapott.

A Paks-Újpest meccsen (3–0) a kezdőcsapatban volt, és 77 percet játszott a 19 éves belső védő, Vas Gábor. A vendégeknél szintén a kezdőbe nevezték a 19 esztendős jobbszélsőt, Varga Györgyöt, aki 43 percet töltött a pályán.

A forduló záró mérkőzésén, a Debrecen-Kisvárda találkozón (4–1) a hazaiak jobbhátvédje, Baranyai Nimród (20) végig a pályán volt. A vendégek kapuját a 20 esztendős Kovács Marcell védte.