2024. május 2.

Tenisz

2023-09-28 20:18

Bíró Melinda negyeddöntőbe jutott az U16-os Eb-n

Az olaszországi Parmában zajló U16-os tenisz Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében Bíró Melinda két szettben legyőzte a nyolcadik kiemelt német ellenfelét, míg Major Áron kikapott a lett riválisától.

Az olaszországi U16-os tenisz Európa-bajnokság negyedik napjára két magyar fiatal maradt versenyben: fiú egyesben Major Áron az ötödik kiemelt Zagarsszal találkozott a legjobb tizenhat között. A lett játékos az első szettet 6–4-re megnyerte, ám Major 7–6-tal egyenlíteni tudott. A döntő játszmában viszont ugyanilyen arányú sikernek Zagars örülhetett, így a magyar teniszező számára véget ért a kontinensviadal.

A lányok között Bíró Melinda szállt harcba a nyolcaddöntőben, rá a nyolcadik helyen rangsorolt Zhenikhova várt. A meccs két szettben dőlt el a magyar versenyző javára, aki 6–1, 7–5 arányban diadalmaskodott, így bejutott a legjobb nyolc közé.

(Kiemelt képen: Bíró Melinda Forrás: MTSZ)