2024. május 3.

Kerékpársportok

2023-10-24 11:17

Terepkerékpár: Vas Barnabás Overijsében, Takács Zsombor Nagyszombaton győzött

Vas Barnabás Belgiumban, Takács Zsombor Szlovákiában nyert terepkerékpáros versenyt a juniorok között.

A belgiumi Overijsében rajtolt el a 2023-2024-es, nyolcfordulós Superprestige elnevezésű terepkerékpáros (cyclo-cross) sorozat, amely C1-es besorolással szerepelt a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) versenynaptárában.

A hazai szövetségi portál beszámolója szerint a DruivenCross-on a juniorok öt kört tettek meg, és a kanyarokkal teletűzdelt, erdős pályán végül Vas Barnabás (Cube-Csömör) nyert a belga Arthur van den Boert előtt, ezzel harminc UCI-világranglistapontot szerzett.

Eközben a szlovákiai Nagyszombaton rendezett C2-es viadalon a juniorok között Takács Zsombor (Superior Racing Team), az U15-ös mezőnyben pedig Szilasi Dániel (Superior Racing Team) győzött jelentős fölénnyel.

Az aktuális junior-világranglistán továbbra is remekül állnak a magyarok: Takács Zsombor 150 ponttal a 3., Vas Barnabás pedig 127 ponttal a 7. helyezett.

(Kiemelt képünkön középen: Vas Barnabás Forrás: Bringasport)