2024. április 28.

2023-10-25 18:08

Kétgólos győzelem Andorra ellen az Eb-selejtezőn

Győzelemmel kezdte az U17-es magyar labdarúgó-válogatott a Telkiben zajló Európa-bajnoki selejtező mini tornáját. Magyarország–Andorra 2–0.

Az U17-es labdarugó Európa-bajnokság selejtezőjének Telkiben zaljó mini tornáján a magyar válogatott az első mérkőzésen Andorrával csapott össze. Az első félidőben a 39. percben az andorraiak büntetőhöz jutottak, amit Kocsis Botond bravúrosan hárított.

Két perccel később Hős Zsombor és Kugyela Zalán lépett el a védők mellett, és utóbbi az üres kapuba passzolt.

Úgy tűnt, hogy Kugyela a végeredményt is beállította, azonban mérkőzés hosszabbításának ötödik percében a csereként beálló Egri Imre volt eredményes. Ezzel a Jeremiás Gergő csapata 2–0-s győzelemmel kezdte a selejtezőt.

A csoport másik mérkőzésén Bulgária–Bosznia-Hercegovina 1–1.