2024. április 29.

2023-11-14 17:16

Döntőbe jutott az U16-os leányválogatott a soproni Bajnokok Tornáján

Magabiztosan legyőzve cseh ellenfelét az U16-os leány kosárlabda-válogatott bejutott a szerdai döntőbe a Sopronban zajló korosztályos nemzetközi viadalon, a Bajnokok Tornáján.

Miután két győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört, a Czirják Szilvia vezette U16-os leány kosárlabda-válogatott második helyen jutott tovább az elődöntőbe a soproni rangos nemzetközi tornán. A döntőbe jutásért a cseh BŠ Tygři Praha várt a mieinkre, akik végül magabiztosan, 88–65-re nyertek, s ezzel bejutottak a Bajnokok Tornájának fináléjába.

A magyar csapat legjobbjaként Josepovits Kinga 17 ponttal és 10 lepattanóval végzett.

A szerdai döntőben a spanyol Segle XXI lesz az ellenfél. A felek már a csoportkörben is találkoztak, akkor a spanyolok győztek 68–49-re.

Magyarország U16–BŠ Tygři Praha 88–65 (16–16, 27–11, 24–18, 21–20)