2023-11-29 10:14

A 16 között búcsúzott a Varga, Dohóczki vegyes páros a serdülő-vb-n

Varga Botond és Dohóczki Nóra vegyes párosát francia kettős búcsúztatta a szlovéniai serdülő asztalitenisz-vb nyolcaddöntőjében.

A fiúk között egy, a lányok mezőnyében két serdülőkorú asztaliteniszező képviseli Magyarországot a szlovéniai Nova Goricában zajló korosztályos világbajnokságon.

A hazai szövetség beszámolója szerint az U15-ös vegyes párosok versenyében Varga Botond és Dohóczki Nóra kettőse a 32 között Puerto Ricó-i, üzbég párost győzött le 3:1-re, majd a nyolcaddöntőben ugyancsak négy szettben maradt alul a francia Nathan Pilard és Nina Guo Zheng duója ellen.

A harmadik játékosunk, Pascui Nicoleta a Puerto Ricó-i Steven Morenóval indult, de a nyitó fordulóban nem volt sok esélyük kínai ellenfeleikkel szemben.

IFJÚSÁGI ÉS SERDÜLŐ VILÁGBAJNOKSÁG, NOVA GORICA
SERDÜLŐK, VEGYES PÁROS

A 16 közé jutásért
Moreno, Pascui Nicoleta (Puerto Ricó-i, magyar)–Szun Jang, Jan Jü-tung (kínai) 0:3 (–7, –2, –7)
Varga Botond, Dohóczki Nóra–Rios, Erkebaeva (Puerto Ricó-i, üzbég) 3:1 (7, 11, –5, 10)