2024. május 4.

2023-12-12 08:59

Ötszáz fölött a fiatalpercek az NB I 16. fordulójában

A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójában 540 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb lehetőséget ezúttal az Újpest adta a fiataljainak, míg a Mezőkövesdben ismét nem játszott utánpótláskorú.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tizenhatodik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

A forduló első mérkőzésén, pénteken a Puskás Akadémia fogadta a Kecskemétet. A felcsútiak nem neveztek a kezdőbe fiatalt, de

a végjátékban beállt a 19 éves Gruber Zsombor, a 18 éves Markgráf Ákos, valamint a 16 esztendős Pál Barna is.

A vendégeknél kezdett a 20 éves Szendrei Ákos, ám a félidőben lecserélte Szabó István vezetőedző, aki a 76. percben a pályára küldte a szintén 2003-as születésű Nagy Olivért. A találkozót 3–0-ra nyerték a hazaiak.

Az első szombati meccsen az MTK Budapesthez látogatott a Debrecen. Meglepő módon a kék-fehérek nem neveztek a kezdőbe fiatal, csupán a 20 éves Horváth Artúr állt be a 73. percben. A Loki pedig fél órányi lehetőséget adott a 19 éves Tuboly Máténak. Az MTK 2–1-re nyert, így otthon tartotta a három pontot.

A Zalaegerszegnek és az Újpestnek is nagyon kellett volna a győzelem, azonban nem bírtak egymással a felek, a találkozó 1–1 lett. A ZTE-ben a kezdőben volt a 20 éves Németh Dániel, aki végül 57 percet töltött a pályán.

A lilák két 20 éves játékos is kezdett: Molnár Zsombor a kapuban, Varga Balázs pedig a szélen.

Kettejük közül az utóbbi nem játszotta végig a mérkőzést, mivel a 62. percben lecserélték.

Az első vasárnapi összecsapáson Kisvárdára utazott a Diósgyőr. A hazaiak két fiatalt – Czékus Ádámot (20 éves) és Raul-Martín Stefant (19 éves) – is a kezdőbe nevezte, de a második félidőt mindkét játékos a padról figyelte. A miskolciak a 76. percben küldték pályára a 20 éves Bényei Ágostont. A meccs 2–1-es diósgyőri győzelemmel zárult.

A Mezőkövesd–Fehérvár találkozórón csak a hazai csapatban nem, a Fehérvárban viszont szerepelt fiatal: a 18 éves Pető Milán kezdett, és 49 percet töltött a pályán A meccset 2–0-ra nyerték a vendégek.

A forduló legjobban várt mérkőzése a Paks–Ferencváros volt. A hazaiak csapatában kezdett a 18 éves Horváth Kevin, akit Bognár György vezetőedző a félidőben lecserélt.

A Fradi a 74. percben állította be a 18 éves Lisztes Krisztiánt, aki gólt szerzett,

azonban ez csupán a szépítésre volt elég, mivel a meccset a Paks nyerte 3–2-re, ezzel pedig már biztosan a tolnai csapat lesz az NB I őszi bajnoka.

Az elmúlt néhány fordulót követően ismét visszaestek a fiatalpercek az NB I-ben. Látványos azonban, hogy az Újpest egyre többet lehetőséget az ígéretes játékosainak, akárcsak a Kisvárda, amely hetek óta folyamatosan beveti az utánpótláskorú játékosait.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 16. FORDULÓJÁBAN: 540