UtánpótlásSport Öttusa: Zemán Zóra arany-, Mészáros Emma ezüstérmes a barcelonai U19-es Eb-n!
2024. július 27.
OLIMPIAI JÁTÉKOK, PÁRIZS (FRANCIAORSZÁG)

2023-12-18 18:34

Az FTC telel a fiú ifjúsági bajnokság élén

A Ferencváros várhatja az élről jövő évi folytatását a fiú ifjúsági bajnokság alapszakaszában.

Hivatalosan a tizenharmadik, idei utolsó fordulót játszották vasárnap a fiú ifjúsági vízilabda-bajnokságban, a tizenöt fordulós alapszakaszból a legtöbb együttes számára két találkozó maradt a tavaszi szezonra.

A játéknap legnagyobb rangadóját a Ferencváros és a Szeged játszotta a téli elsőségért.

A korosztályban címvédő FTC a harmadik negyedben öt góllal is vezetett (10–5), ám a negyedik játékrészben a feltámadó szegedieknek esélyük nyílt az egyenlítésre is (10–9), végül a hajrában az hazai gárda maradt koncentráltabb, és 12–9-re nyerte meg az összecsapást. A mérkőzés két korosztályos világbajnok kiválóság különcsatája miatt is emlékezetes marad. Varga Vince öt góllal segítette győzelemhez a zöld-fehéreket, míg Leinweber Olivér hatszor volt eredményes a Szegedben.

Varga Vince győzelemre vezette az FTC-t az ifi bajnokság idei utolsó fordulójában Forrás: fradi,hu
Az egy vereséggel álló Ferencváros így 37 ponttal vezeti az alapszakasz tabelláját

az egy mérkőzéssel többet játszó, 34 pontos Szeged előtt, a harmadik helyen pedig az az UVSE szerepel 32 ponttal, amely szoros meccsen, ötméteresek után nyert (15–14) a Vasas ellen a legutóbbi körben. Az FTC azzal a mutatóval is kiemelkedik eddig a pontvadászatból, hogy egyedüliként jár kétszáz felett a lőtt (211) és száz alatt a kapott (92) gólok számában.

A fiú serdülőbajnokság az OSC Újbuda remek hónapokat tud maga mögött, hiszen az alapszakaszban tizenháromból tizenkét meccset is megnyert, és 37 ponttal áll az élen.

A gyermekbajnokságban pedig a BVSC-Zugló ígéretei büszkélkedhetnek hibátlan, 39 pontot érő mérleggel.

A fiú ifjúsági bajnokság tabellája ITT érhető el.
A fiú serdülőbajnokság tabellája ITT érhető el.