2024. április 29.

Röplabda

2024-01-03 13:10

Az U20-as női válogatott győzelemmel kezdte az Eb-selejtezőket

Az U20-as női röplabda-válogatott a szlovákok elleni négyjátszmás sikerrel kezdte a maribori Európa-bajnoki selejtezőtornát.

A Kőnig Gábor vezette magyar csapat a szlovákok elleni nyitó meccsen 25:19-re nyerte az első szettet, majd 25:13-ra behúzta a másodikat is, ezután ugyan szépített az ellenfél (15:25), de a mieink végül az újabb 25:13-as játszmával 3:1-re lezárták a meccset a Mariborban zajló MEVZA-tornán, amely az első köre a korosztályos Európa-bajnoki selejtezősorozatnak.

Kiemelt fontosságú lehet a szlovákok elleni meccs eredménye a továbbjutás szempontjából.

A nyitásainkkal megalapoztuk az első két szett végkimenetelét, a harmadikban újítani tudtak a szlovákok, de a negyedik játszmában rendeztük a sorokat és megérdemelt győzelmet arattunk. Reméljük, hogy ezt a formát a további mérkőzésekre is át tudjuk majd menteni" – értékelt Kőnig Gábor szövetségi edző az MRSZ-nek

U20-as női Eb-selejtezőtorna, Maribor (Szlovénia)
Magyarország–Szlovákia 3:1 (19, 13, -15, 13)
Magyarország: Jámbor 10, Mikus 3, Erőss 5, Botyánszki 19, Fekete 6, Tóth S. 2. Csere: Baksa (liberó), Vértes, Kiss L., Tarr 1. Szövetségi edző: Kőnig Gábor

(Kiemelt kép forrása: MRSZ)