2024. április 29.

Kerékpársportok

2024-01-15 11:31

Terepkerékpár: a 18 éves Farkas Janka lett a női bajnok

Vas Kata Blanka távollétében a nők között a 18 éves Farkas Janka nyerte a terepkerékpárosok Debrecenben rendezett országos bajnokságát.

A férfiak között a címvédő Dina Márton, a női mezőnyben

Az MTI kiemeli, az már az ob előtt biztos volt, hogy a nőknél nem lesz címvédés, mivel a szakág legkiemelkedőbb magyar képviselője, a legutóbbi öt kiírásban diadalmaskodó Vas Kata Blanka csapata, az SD Worx spanyolországi edzőtáborában készül az országúti idényre, illetve az azt megelőző terepkerékpár-vb-re, amelynek a csehországi Tábor ad otthont február elején. Távollétében Farkas Janka győzött.

Magabiztos siker született továbbá az U15-ös korosztályban, melyben ifjabb Kovács Béla rajt-cél győzelmet aratott, az U19-eseknél pedig a korosztályos világkupafutamokon egyaránt dobogós helyezésekkel büszkélkedő Takács Zsombor és Vas Barnabás csatájából előbbi került ki győztesen, miután riválisaitól már az első körben elszakadva nagy fölénnyel nyert.