2024. május 5.

2024-02-01 21:01

Magabiztos sikerrel kezdett az U16-os fiúválogatott a Szent István-kupán

A Faragó Péter vezette U16-os fiú kosárlabda-válogatott 21 ponttal verte a montenegrói KK ProBasket Tivat csapatát a székesfehérvári Szent István-kupa nyitányán.

Csütörtökön a montenegrói KK ProBasket Tivat ellen megkezdte szereplését U16-os fiú kosárlabda-válogatott a fehérvári Szent István-kupán.

A hazai szövetség (MKOSZ) beszámolója szerint az első negyed után, illetve a félidőben is a vendég együttes (30–32) vezetett két ponttal. A harmadik felvonásban aztán a mieink átvették a vezetést, de a mérkőzés ekkor még nem dőlt el (53–50). Nem úgy a záró szakaszban, amelyben a magyar csapat sokkal jobban játszott, mint a montenegrói ellenfele, így Faragó Péter tanítványai végül magabiztos, 21 pontos diadalt arattak (84–63).

A gólpasszcsatát 27-7-re, az eladott labdák terén pedig 11-21-re „nyerő" magyar együttes legjobbjai Pavlík Benjamin (21 pont, 7 gólpassz, 30 VAL), Burony Bálint (17 pont, 8 pattanó, 22 VAL) és a nagy mezőnymunkát végző Zöldi Péter András (3 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz, 6 szerzett labda, 17 VAL) volt a találkozón.

Folyatás pénteken 14:30-tól az olasz Orange1 Bassano alakulata ellen.

U16-os magyar válogatott–KK ProBasket Tivat (montenegrói) 84–63 (14–16, 16–16, 23–18, 31–13)