2024. április 28.

2024-02-10 18:25

A szlovénok legyőzésével másodikként zárt az U18-as válogatott a fondói felkészülési tornán

Az áprilisi, divízió I/A-csoportos korosztályos vb-re hangoló U18-as jégkorong-válogatott ötgólos meccsen verte a szlovénokat a záró napon, s így a második helyen végzett az olaszországi Fondóban rendezett nemzetközi felkészülési tornán.

A franciák elleni 3–1-es vereség, illetve a házigazda olaszok 4–2-es legyőzését követően a Svasznek Bence vezette U18-as jégkorong-válogatott szombaton a szlovénokkal találkozott a Fondóban rendezett felkészülési tornán. (Korábban a szlovénok büntetőkkel verték az olaszokat, míg rendes játékidőben a franciákat is felülmúlták.)

A magyar csapat remekül kezdett: a harmadik percben Schmidt Ágoston révén megszerezte a vezetést emberelőnyből (1–0), majd az első harmad felénél Erdősi Csanádnak sikerült megduplázni az előnyt (2–0). A második húsz percben aztán Lőczi Barnabás is betalált, ráadásul emberhátrányból (3–0). A folytatásban már több magyar gól nem született, viszont a harmadik harmadban, a mérkőzés utolsó tíz percében a szlovénok szépíteni tudtak, és két gólt is jegyeztek, így

3–2 lett a végeredmény.

A záró nap másik összecsapásán a franciák 4–3-ra nyertek, így hat ponttal tornagyőztesként zártak, megelőzve a szintén hat ponttal végző, az egymás elleni eredmény miatt végül második magyar együttest, valamint a harmadik szlovén és az utolsó olasz válogatottat.

A mieink közül a torna során

Schmidt Ágoston és Lobenwein Bálint bizonyult a legeredményesebbnek,

egyaránt három-három pontot jegyeztek mindketten, ugyanakkor például Kuminka Zsombor és Franyó Krisztián is két-két gólból vette ki a részét.

A nyitó vereség után két győzelmet aratott az U18-as válogatott Olaszországban Forrás: MJSZ

Összességében elmondható,

Svasznek Bence tanítványai jól hangoltak az áprilisi, dániai divízió I/A-csoportos világbajnokságra,

hiszen a nyitó vereség után az olaszok és a szlovénok ellen javítottak.

A csapat legközelebb április elején fog találkozni, közvetlenül a vb előtt. Időközben pedig már körvonalazódik az áprilisi közvetlen vb-felkészülési program is: a válogatott április 1-jén kezd, az előző évhez hasonlóan várhatóan ezúttal is az UTE Szilágyi úti jégcsarnokában. Hatodikán Salzburgba utazik a válogatott, ahol másnap és 9-én összecsap a németekkel (ők estek le az A-csoportból a mieink divíziójába). Április 10-én Münchenből repül majd a válogatott Dániába, ahol 11-én a vb házigazdájával játssza az utolsó felkészülési mérkőzést, 14-én pedig elkezdődik a világbajnokság.