2024. május 5.

Sportlövészet Junior sportlövő Európa-bajnokság

2024-02-27 16:56

Domsits Olívia légpisztollyal bronzérmes a győri junior Eb-n

Domsits Olívia izgalmas légpisztolyos döntőben szerzett bronzérmet a sportlövők győri junior Európa-bajnokságán.

Remekül szerepelt és

bronzérmet szerzett

a győri 10 m-es junior sportlövő Európa-bajnokság légpisztolyos versenyében az UTE 20 éves kiválósága, Domsits Olívia.

Domsits Olívia junior Eb-bronzot nyert Győrben Forrás: MSSZ

Orbán László tanítványa 570 körrel a második helyen jutott be a nyolcas döntőbe, melyben a visszafogott kezdése után egyre jobban teljesített, felzárkózott az élmezőnyhöz, és a bronzéremért Viktoria Sindlerovával szemben szétlövésben küzdött meg. Ekkor a cseh lány 9.1-ére 10.3 kör volt a válasza Domsitsnak, aki ezzel kiérdemelte a harmadik helyet (215.0). A magyar versenyzőnek a ezüstérmes szlovén Manja Slakot már nem volt esélye utolérnie. Az Eb-t a georgiai Mariami Prodiasvili nyerte 242.2 körös döntős junior Európa-rekorddal.

Domsits Olívia a döntő kiélezett pillanataiban is jól teljesített Forrás: MSSZ

„A döntő nehezebb volt, mint az alapverseny, mert az elején nem találtam a helyem a pályán – nyilatkozta a bronzérmes a hazai szövetségi portálnak. – De utána minden összeállt, el is kapott a flow-érzés. Úgy gondolom, hogy amit lehetett, kihoztam a döntőből. Nyilván egy sportoló mindig nyerni szeretne, de ezzel az eredménnyel, ezzel a helyezéssel elégedett vagyok. Az alapversenyen még lehet csiszolni, de az tekintélyt parancsoló volt, hogy a második helyen jutottam tovább. Már ezt is sikerként éltem meg. A döntőben a gyengébb kezdés után próbáltam korrigálni a pisztolyom beállításán, és ez sikerült is. A szétlövésben nagyon leizzadtam. Csak arra figyeltem, hogy a lövésem minél  precízebb ki legyen dolgozva, és szerencsére tízest lőttem. Örültem neki nagyon. Ez volt az első egyéni érmem világversenyen.”

(Kiemelt képünkön: Domsits Olívia Forrás:MSSZ)