2024. május 5.

Sportlövészet Junior sportlövő Európa-bajnokság

2024-02-28 16:05

Ötödik a leány pisztolyos csapat a győri junior Eb-n

Domsits Olívia, Gergő Lilla és Kálóczi Regina az ötödik helyen végzett a győri junior sportlövő Eb pisztolyos csapatversenyében.

Szerdán a légpisztolyosok kieséses rendszerű csapatversenyeivel zárult a győri 10 m-es sportlövő Európa-bajnokság juniorviadala.

A magyarok közül a lányok szerepeltek jobban. A

Domsits Olívia, Gergő Lilla, Kálóczi Regina

összeállítású trió a selejtezőből 552 körrel a hatodik helyen jutott a negyeddöntőbe, melyben 547 körrel végül az ötödik helyen zárt. Az újabb továbbjutáshoz az első négy hely valamelyikét kellett volna megszerezniük a lányoknak a nyolc csapat közül.

Eb-ötödikek lettek a légpisztolyos lányok Forrás: MSSZ

Ugyanebben a versenyszámban a Nagy Ákos Károly, Nagy Bálint, Weite Hayden fiúcsapat 554 körrel a 11. lett.

A pisztolyos fiúk nem jutottak negyeddöntőbe Forrás: MSSZ

A magyar juniorok tehát két éremmel zárják a győri 10 méteres kontinensviadalt. Kálmán Bálint légpuskával Európa-bajnoki címet, Domsits Olívia légpisztollyal Eb-bronzérmet szerzett.

(Kiemelt képünkön: az Eb-ötödik leánycsapat Forrás: MSSZ)