2024. április 27.

Sportlövészet

2024-03-14 13:21

10 méteren avattak juniorbajnokokat

A juniorkorú sportlövők között 10 méteren találtak gazdára a bajnoki címek Százhalombattán.

A Százhalombattán zajló 10 méteres országos sportlövőbajnokságot a juniorok kezdték.

A fiú légpuskások döntőjében a zalaegerszegi Varga Botond győzött Dénes András (MATE-GEAC) és Rácz Áron (BHSE) előtt, a lányoknál az UTE-s Tóth Anna érdemelte ki az aranyat, megelőzve klubtársát, Toma Rékát és Benedek Ágnest (ZTE SK).

Légpisztollyal a fiúk fináléját Rédecsi Máté (BHSE) nyerte, a második a gyöngyösi Barabás Bence, a harmadik a veszprémi Renácz Róbert lett. Ugyanitt a lányok között Jákó Miriam (Cél-Tudat SE) bizonyult a legjobbnak, az ezüst Domsits Olíviának (UTE), a bronz Kabina Fanninak (KSI) járt. A 2007-ben született Kabina Fanni egyúttal a junior ob legfiatalabb egyéni érmese lett.