2024. május 2.

2024-04-03 11:31

Az U18-as fiúválogatott kikapott a litván ellenfelétől az ifjúsági BL-ben

A Team Debrecen néven szereplő U18-as csapat nagyot hajrázott, de a litván Rytas Vilnius szerezte meg a győzelmet az ifjúsági BL első játéknapján.

A hunbasket.hu beszámolója szerint kedden elkezdődött az ifjúsági Bajnokok Ligája idei kiírása Debrecenben.

A Team Debrecen névre hallgató U18-as fiú válogatott első ellenfele a litván Rytas Vilnius volt: a magyar fiatalok az első percekben még vezettek, ám az ellenfelük hamar fordított, és magabiztos előnyt alakított ki. A hazaiak fokozatosan zárkóztak, sőt az utolsó negyedben 10 pontra csökkentették a hátrányukat,

a Rytast azonban nem lehetett ennél jobban megközelíteni,

amely végül 77–66-ra nyert.

Rytas Vilnius (litván)Team Debrecen 7766 (2516, 1812, 2014, 1424)
Ifjúsági Bajnokok Ligája 2024
Debrecen, Oláh Gábor Aréna
Csoportkör, A csoport, 1. nap

A Rytas legjobb dobói: Urbonas 14, Liutkevicius 11/3, Krizanauskas, Narvilas 11-11.

Team Debrecen: Lukácsi 10/3, Kékesi 16/9, Keller -, Rosta 20/6, Angyal 7. Csere: Mezőfi -, Tallós 5/3, Flasár -, Márkus 3/3, Palotai 3, Szita -, Varga 2.

(Kiemelt képünk forrása: championsleague.basketball)