2024. május 2.

2024-04-04 13:52

Az U18-as fiúválogatott nem bírt a Tenerifével az Ifjúsági Bajnokok Ligájában

A Pethő Ákos vezette U18-as fiú kosárlabda-válogatott 14 pontos vereséget szenvedett a spanyol Tenerifétől a Debrecenben zajló Ifjúsági Bajnokok Ligája második játéknapján.

A Team Debrecen néven szereplő U18-as fiúválogatott a spanyol Lenovo Tenerifével csapott össze a Debrecenben zajló Ifjúsági Bajnokok Ligája második napjának záró meccsén. A vendégek kedden 87–41-re verték a görög Promitheas Patrast, míg a magyar csapat a Rytas Vilnius ellen 77–66-ra alulmaradt – számolt be a hazai szövetség (MKOSZ).

Pethő Ákos tanítványai nem kezdték jól a meccset, az első negyedet 23–11-re bukták el. A folytatásban viszont a mieink abszolúte egyenrangú partnerei tudtak lenni a spanyol riválisnak, így a nagyszünetre tíz pontra csökkent a különbség (27–37). A második félidőben ismét inkább az ellenfél akarata érvényesült, és a Tenerife végül 64–50-es győzelmet aratott.

A magyar együttes legeredményesebbjeként a 12 pontig jutó Lukácsi Gábor zárt.

A részletes összefoglaló ITT olvasható a találkozóról.