2024. április 29.

2024-04-11 16:09

Németh Hunor már fél tucat gólnál jár Dániában

A 17 éves Németh Hunor a hatodik gólját szerezte tétmeccsen a dán Köbenhavn U19-es labdarúgócsapatában.

Az NSO számol be arról, hogy a 17 éves Németh Hunor két hete hosszabbított szerződést a dán Köbenhavn labdarúgócsapatával, szerdán pedig

nagyszerű szabadrúgásgóllal hívta fel magára a figyelmet.

Némethnek a Lyngby elleni U19-es bajnokin (2–2, 11-esekkel 5–4-re nyert az FCK) a szabadrúgásból szerzett gólja mellett volt egy gólpassza is. A dán U19-es bajnokságban így 13 meccsen négy gól és két gólpassz, az ifi BL-ben (hivatalos nevén UEFA Ifjúsági Liga) pedig kilenc meccsen két gól a mérlege a középpályásnak.

Németh Cócsapata harmadik helyen áll az U19-es dán tabellán, de az ifi BL miatt két meccsel kevesebbet játszottak, mint a két ponttal előttük álló, listavezető Midtjylland (mint ismert, az UEFA Ifjúsági Ligában a Köbenhavn a negyeddöntőben búcsúzott a francia Nantes-tal szemben, 11-esekkel).

Németh szabadrúgásgólja ITT tekinthető meg.

(Kiemelt képünkön: Németh Hunor (balra) szerdán góllal és gólpasszal segítette a Köbenhavn U19-es csapatát Forrás: facebook.com/FCKobenhavn)