Asztalitenisz

2024-04-15 19:18

A Szombathely és a Szeged győzött az U15-ös csapatbajnokságon

A fiúk mezőnyében a Szombathely, míg a lányok között a Szeged szerezte meg az aranyérmet a serdülő asztaliteniszezők Ormai-csarnokban rendezett csapatbajnokságán.

Az U19-es és az U13-as korosztály után az U15-ös asztaliteniszezőknek is megtartották az idei korosztályos csapatbajnokságot. A Marczibányi téren rendezett viadalon a fiúk között a Szombathely (Gergely Márk és Szarka Gábor) megvédte tavalyi címét, miután a vasiak duója a döntőben 3:1-re legyőzte a KSI-t. A Debrecen és a BVSC végzett a harmadik helyen.

Eközben a lányok mezőnyében a Szeged (Szögi Szonja, Erdélyi Blanka, Németh Gréta, Borics Gerda) együttese nyert, a fináléban 3:0-ra felülmúlva a Szombathely alakulatát. A dobogó legalsó fokára a Debrecen és az Orosháza fért fel.

(Kiemelt képen: a szombathelyiek győztes egysége, Szarka Gábor (balra) és Gergely Márk Forrás: Szombathelyi Asztalitenisz Kör)