2024. április 30.

Jégkorong U18-as fiú divízió I/A-s jégkorong-vb

2024-04-17 15:43

Drámai vereség az osztrákoktól az U18-as divízió I/A-s vb-n

Az utolsó pillanatban egyenlített, majd szétlövésben kikapott az osztrákoktól az U18-as jégkorong-válogatott a dániai divízió I/A-csoportos korosztályos világbajnokságon.

A dánok legyőzése, illetve a németektől elszenvedett vereség után szerdán az osztrákokkal játszott az U18-as jégkorong-válogatott a dániai Frederikshavnban zajló divízió I/A-csoportos korosztályos világbajnokságon. (Az osztrákok szintén egy-egy győzelemmel és vereséggel, tehát három ponttal álltak két kör után.)

Svasznek Bence együttese remekül kezdett: már a negyedik percben megszerezte a vezetést Balogh Ádám révén, majd a második harmad elején Schmidt Ágoston növelte az előnyt (2–0). Erre nem sokkal később emberelőnyből válaszoltak az osztrákok (2–1). Ugyanakkor a játékrész feléhez érve Schwartz Gergő visszaállította a kétgólos különbséget (3–1). Ám sajnos ez is csak átmenetinek bizonyult: az osztrákok újabb találatát követően 3–2-es magyar vezetésről startolt a záró húsz perc.

Nem indult jól a harmadik harmad, miután annak első percében a mieink emberelőnyből kaptak gólt (3–3). Az utolsó tíz percnek egyenlő állásról vágtak neki a felek, azonban ez hamar változott: a magyar csapat védelmi hibáit kihasználva az osztrákok három percen belül kétszer is bevették Király Olivér kapuját.

Így jutott el a mérkőzés a végjátékig, amikor is 24 másodperccel a vége előtt a magyar fiúk még 5–3-as hátrányban voltak, majd előbb Vén Bendegúz szépített, aztán pedig 0,6 másodperccel a vége előtt Schmidt Ágoston ért bele Laskawy Ferenc lövésébe, s ezzel a Svasznek-alakulat

az utolsó pillanatban egyenlített.

Az 5–5-ös rendes játékidőt követően a hosszabbításban nem született gól,

a szétlövésben viszont 2–1-re az osztrákok bizonyultak jobbnak,

miután a mieink közül csak Aleksandar Antonijevic értékesítette a büntetőjét.

A most begyűjtött egy pontjával a magyar csapat jelenleg a negyedik helyen áll négy ponttal. A hatcsapatos mezőny első helyezettje a legvégén feljut az elitbe, míg az utolsó kiesik a divízió I/B-be.

Folytatás csütörtökön 13 órától az ukránok ellen.

Divízió I/A-csoportos U18-as világbajnokság, Frederikshavn (Dánia)