Kriszt Sarolta három egyéni csúcsot is javított ötpróbában
A 18 éves Kriszt Sarolta negyedik lett ötpróbában a Nemzetközi Atlétikai Szövetség fedett pályás versenysorozatának ezüst kategóriás viadalán a franciaországi Aubiere-ben, ahol három egyéni csúcsot ért el.
A hazai atlétikai szövetség (MASZ) beszámolója szerint a 18 éves többpróbázó, Kriszt Sarolta vasárnap a nemzetközi szövetség (WA) fedett pályás versenysorozatának ezüst kategóriás viadalán vett részt a franciaországi Aubiere-ben.
A MATE-GEAC ígérete az ötpróba-megméretésen 60 gáton 8.50 másodpercre faragta eddigi 8.59-es egyéni legjobbját, majd 176 centiméteres sikeres kísérletével hat centimétert javított magasugrásban, súlylökésben 10,40 métert, távolugrásban 602 centimétert ért el, végül 2:09.66 perces idejével több mint tíz másodpercet javított 800 méteres egyéni csúcsán,
„Maximalista vagyok, így nagyobb összpontszámot vártam, ám a magasugrás miatt megérte az egész. Két éve küzdök ezzel a számmal, és sehogy sem akart javulni, pedig éreztem, hogy bennem van a nagyobb magasság. Verseny közben el sem hittem, hogy tényleg sikerültek az ugrások. A súlylökést sajnos elrontottam, és a gátban is érzek még sokat, a távolugrásnál borzalmasan fáradt voltam, de örülök, hogy összekapartam egy hat méter fölötti eredményt, a nyolcszáznál pedig tudtam, mit tudok futni, de az utolsó körben azért szidtam magam, hogy minek is csinálom én ezt. Örülök a negyedik helynek is, kezdésnek jó lesz” – összegzett a MASZ honlapjának a reménység.
(Kiemelt kép forrása: MASZ)