Vereséget szenvedett a lengyelektől az U18-as leányválogatott Spanyolországban
A korosztályos Európa-bajnokság előtt álló U18-as leány kosárlabda-válogatott 28 pontos vereséget szenvedett a lengyelektől a spanyolországi Ribadeóban zajló nemzetközi felkészülési tornán.
Péntektől vasárnapig a Laczka Miklós vezette U18-as leány kosárlabda-válogatott a spanyolországi Ribadeóban szerepel, és sorrendben Lengyelország, Portugália, majd zárásul a házigazda Spanyolország a mieink ellenfele. A nyitó meccsen az Eb-re hangoló magyar lányok azokkal a lengyelekkel találkoztak, akikkel két héttel ezelőtt itthon, Sopronban már kétszer is megmérkőztek, mindkét alkalommal az ellenfél győzött.
Ezúttal Spanyolországban sem volt másképp: a lengyelek az első negyed után már 28–13-ra vezettek, majd a félidőben 51–28 volt az állás. A több kulcsjátékosát is nélkülözni kényszerülő magyar válogatott végül 82–54-es vereséget szenvedett.
Folytatás szombat este 18 órától az Európa-bajnoki csoportrivális Portugália ellen.
Ribadeo, Spanyolország
Magyarország–Lengyelország 54–82 (13–28, 15–23, 14–24, 12–7)
A magyar csapat pontszerzői: Drahos 21/9, Sinka-Pálinkás 7, Hőgye -, Kendelényi 4, Szauter 9/3. Csere: Babay-Bognár -, Ocsenás 3, Biczó 1, Gréts 3,/3, Halmágyi 2, Lép 4, Kárpáthegyi –
(Kiemelt képet készítette: Rózsa Gábor)