UtánpótlásSport
2026. május 6.
  • instagram
Keresés:

Sportágak

Kézilabda

2026-05-05 18:32

A DVSC és az ETO is duplázik a leány négyes döntőkben

Két fordulóval az alapszakasz vége előtt több hely is kiadó még a korosztályos élvonalbeli leány kézilabda-bajnokságok négyes döntőiben.

A fiúkéhoz hasonlóan a végéhez közeledik a korosztályos élvonalbeli leány kézilabda-bajnokságok évada, két forduló maradt az alapszakaszból, amelynek végén kialakulnak az idény végi négyes döntők párosításai. A Kelet- és a Nyugat-csoportból is az első két helyezett jut be a Final Fourba, amit

az U20-as és az U18-as kategóriának is május 30. és 31. között, Cegléden,

a Gál József Sportcsarnokban.

Kezdjük az idősebbekkel: keleten a DVSC már bebiztosította a négyes döntős részvételét, a debreceniek 36 ponttal állnak, őket 35-tel követi a Kisvárda, míg a harmadik helyen 29-cel a Váci NKSE érkezik. A Vácnak három mérkőzése maradt még az alapszakaszban (a Kisvárdának már csak egy), matematikailag tehát még utolérhetik a második helyezett együttest, előzni viszont már nem tudnak, pontegyenlőség esetén ugyanis az egymás elleni eredmény dönt, ami a Kisvárda felé billen, így tehát a szabolcsiak is készülhetnek a Final Fourra. 

Nyugaton a Győri ETO már biztos alapszakaszgyőztesként várja az utolsó két kört, öt ponttal vezet a Moyra-Budaörs előtt. A budaörsiek még nem dőlhetnek hátra, néggyel előzik meg a NEKA-t, amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, az egymás elleni mérleg pedig a NEKA-nak kedvez, így a Budaörsnek az Érd és a PEAC ellen sem fér bele a vereség.

A DVSC U18-asai Forrás: DVSC Kézilabda Akadémia

Az U18-asoknál is nyugodtan várhatja a végjátékot a DVSC és a Győri ETO, mindkét együttes kvalifikált a négyes döntőre, ráadásul közel áll az alapszakaszgyőzelemhez is. Keleten a debrecenieket öt ponttal lemaradva – és eggyel kevesebb meccset játszva – követi a Ferencváros, az FTC-nek még a Vasas miatt kell hátrafelé tekingetnie. Nyugatról az ETO mellett a Budaörs lesz ott a Final Fourban a kérdés már csak a sorrend: a győriek fórja két pont, és az egymás elleni mérlegben is jobban állnak, így várhatóan első helyen jutnak majd be a ceglédi minitornára.

(Kiemelt képünkön: a Győri ETO U20-as csapata Forrás: Győri ETO KC Utánpótlás)