2026-06-26 20:51
Hét korosztályos magyar érem a maratoni Eb-n
Hét érmet nyertek a magyar kajakosok és kenusok a pénteki korosztályos versenyeken a romániai Pitestiben zajló maratoni Európa-bajnokságon.
A romániai Pitestiben zajlik a maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság, a mieink pénteken hét érmet szereztek – közölte az MTI.
A 23 év alattiaknál győzött a kajakos Szerafin Zsófia és Sellyei Csanád, illetve a kenus Pluzsik Mihály és Zagyvai Borka. Női C-1-ben Zagyvai mögött Matkovics Lili Sára lett a második.
Az ifjúságiaknál női C-1-ben Fodor Zsófia ezüst-, női K-1-ben Zatykó Panka bronzérmes lett.
A paraszakágban Kiss Tibor megszerezte Magyarország első érmét maratoni Eb-n: KL2-ben harmadik lett. Baranyai Réka VL1-ben a második helyen végzett.
(Kiemelt képünk forrása: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)