2026-06-28 12:51
Négy érem az U14-esek európai fesztiváljáról
Négy érmet szerzett a magyar válogatott az U14-es vívók Eb-jének megfelelő eseményen, az európai fesztiválon.
A Magyar Vívó Szövetség beszámolója szerint az olaszországi Fruiliben rendezték meg az U14-es korosztály európai fesztiválját. Az esemény a fiatalok nem hivatalos Európa-bajnokságának tekinthető, igaz, ezt az elnevezést nem fogadta el az európai szövetség közgyűlése, ezért az „európai fesztivál” megjelölés.
Az eseményen négy magyar érem született: Decsi Hunor nyerni tudott, Dékány Máté második lett, a két bronzérmet pedig Dancsok Levente és Wéber Rodé szerezte.
U14-es európai fesztivál, Cividale del Friuli
Fiúk:
Kard: 1. Decsi Hunor (edzők: Decsi Tamás és Decsi István), …3. Dancsok Levente (edző: KVSE csapat), …8. Pethő Roland.
Párbajtőr: …2. Dékány Máté (edző: Szatmári Edina), …6. Zoboki Nándor.
Tőr: …6. Papp Hunor.
Lányok:
Kard: …8. Mátyus Mira.
Párbajtőr: …5. Pluhár Lizett.
Tőr: …3. Wéber Rodé (edző: Szalai Szonja), …6. Radics Anna.
Fiúk:
Kard: 1. Decsi Hunor (edzők: Decsi Tamás és Decsi István), …3. Dancsok Levente (edző: KVSE csapat), …8. Pethő Roland.
Párbajtőr: …2. Dékány Máté (edző: Szatmári Edina), …6. Zoboki Nándor.
Tőr: …6. Papp Hunor.
Lányok:
Kard: …8. Mátyus Mira.
Párbajtőr: …5. Pluhár Lizett.
Tőr: …3. Wéber Rodé (edző: Szalai Szonja), …6. Radics Anna.
(Kiemelt képünkön: Decsi Hunor és Dancsok Levente a dobogón Forrás: MVSZ)