2024. április 29.

Jégkorong

2011-12-04 09:08

Aranyos hokis lányok

Kazahsztán legyőzése, valamint a negyedik játéknap többi mérkőzésének eredményének ismeretében biztossá vált: a magyar U18-as női válogatott feljutott a kvalifikációs tornáról a divízió 1-be. Méghozzá nem is akárhogyan: világbajnokként! Gömöri Csaba együttese a házigazda olaszok ellen játszik a zárónapon: a taljánok az „életükért”, a magyarok a veretlenségük megőrzéséért korcsolyáznak majd a Pala Odegar jégcsarnokban.

eFBé December 3-án Kazahsztán együttese sem tudta megállítani a magyar női U18-as válogatottat Asiagóban. Az olaszországi kvalifikációs világbajnokságon így továbbra is száz százalékos a magyar csapat. A találkozón ezúttal Poltzer Renáta kezdett a magyar kapuban, viszont volt egy nagy hiányzó: a britek ellen megsérült Huszák Alexandra három meccsen összesen kilencszer volt eredményes. A nagy kérdés az volt, lesz-e megfelelő helyettese a kapu előtt: lett! A hetedik perc végén Nyurgaljevát állították ki a bírók, a mieink – Maszlova Kátya révén – tíz másodperc alatt gólra váltották az emberelőnyt. Ugyanilyen szituáció végén öt perccel később Mironyenko egyenlített, a játékrész azonban magyar előnnyel zárult: a csapatkapitány Kiss-Simon Franciska használta ki a kazahok védelmi hibáját.
A második harmad elején két perc alatt volt egy gyors gólváltás, Gasparics Fanni, majd Matusevics talált be (3-2). A gól után kapust cserélt Gömöri Csaba, visszahozta az első három mérkőzésen bombaformában védő Németh Anikót, aki ismét lehúzta a rolót. Ebben a játékrészben még négy magyar gól született, sorrendben Medgyes Dorottya, Horváth Tifani, Kiss Andrea, majd újra Medgyes volt eredményes. A záró játékrészben aztán végleg elintézték a lányok a kazahokat, a 45. percben Maszlova, majd Gasparics Fanni lőtt gólt, három perccel előttük Dabasi Réka is betalált. Kína után tehát Kazahsztánnak is tízet lőtt a magyar garnitúra, amelyik ezt a kvalifikációs tornát már biztosan megnyerte, lévén a nap másik két mérkőzésén nem várt eredmények születtek.

U18-as divízió I-es kvalifikációs világbajnokság, Asiago, 4. játéknap Magyarország−Kazahsztán 10-2 (2-1, 5-1, 3-0) Asiago, Pala Odegar, 1000 néző, vezette: Eskola, Gruber, Stastna. Gól: Maszlova Kátya, Gasparics Fanni, Medgyes Dorottya (2), Kiss-Simon Franciska, Horváth Tifani, Kiss Andrea, Dabasi Réka (1), ill. Oleszja Mironyenko, Anasztazia Matusevics.

A két esti meccsen előbb a franciákat győzte le 2-1-re Kína, majd az Olaszország–Nagy-Britannia mérkőzés 4-4-es rendes játékidő után a hosszabbításban dőlt el, méghozzá a háromoroszlánosok javára. A házigazdák így csak egy pontot szereztek, de a britek is csak kettőt, így az utolsó játéknapon hatalmas csata lesz a másik továbbjutó helyért. A mieinket mindenképp le kell, hogy győzzék az olaszok, ha el akarnak jutni a divízió 1-es vébére Norvégiába. Ha ez nem sikerül nekik, akkor a Kína–Nagy-Britannia meccs győztese lesz a másik feljutó. A jelenlegi pontállást figyelembe véve előfordulhat az is, hogy a tornán két vereséggel nyitó ázsiaiak végeznek majd a feljutást érő 2. helyen. A magyar válogatott játékosainak eddigi mutatója is imponáló. A kanadai táblázaton a gólokat és gólpasszokat tekintve négy magyar van az első tízben: 1. Huszák Alexandra, 3. Maszlova Kátya, 4. Gasparics Fanni, 6. Kiss-Simon Franciska, 7. Medgyes Dorottya. A góllövőlistát Huszák, a gólpasszokét Kiss-Simon vezeti, aki eddig a torna legjobb védőjátékosa is. A kapusoknál Németh Anikó áll az első helyen 96%-os mutatóval. „Hogy könnyen jött ez a siker? Nos, csak az a könnyű siker, amiért keményen megdolgozunk!” – kezdte értékelését honlapunknak Gömöri Csaba szövetségi kapitány. „Tudjuk régóta sajnos, hogy sokszor nekünk, magyaroknak, a kötelező győzelmek jönnek össze a legnehezebben. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy azt gondoljuk elég, ha a korit és az ütőt kiküldjük a pályára. A kazah csapat úgyis gyenge és mindenki megverte eddig... Erre hívtuk fel a figyelmet, hogy velünk ez ne történjen meg. Legyünk profik és az elejétől fogva mutassuk meg, hogy nincs esélye az ellenfélnek, döntsük el lehetőleg az elején a meccset és utána mindenki játsszon felszabadultan. A tegnap megsérült Huszák Szasza tudtuk a délelőttöt a kórházban töltötte, mert röntgenezték a lábát. Az első diagnózis alapján nincs törés, se szalagszakadás, se porcsérülés. Pihentetni kell a lábát 10 napig ami aztán újra a régi lesz. A kapuban a nagyon fiatal, mindössze 14 éves Poltzer Reni kezdett, aki élete első válogatottságát ünnepelhette. A mérkőzés sajnos nem abban a tempóban kezdődött, ahogy mi edzők vártuk, hanem kicsit olyan volt, mintha mi vettük volna fel az ő ritmusukat, pedig az nagyon lassú volt. Ennek ellenére megszereztünk vezetést és úgy tűnt, hogy ez elindíthat egy góllavinát. Nem ez történt, hanem kétszer is az, hogy ártalmatlannak tűnő szituációk végén a kazahok kétszer is gólt lőttek (1-1, 3-2). Sajnos ekkor kapust kellett cserélni, mert úgy éreztük, hogy megroppant Reni és félő volt, hogy a csapat is magába zuhan. Ekkor még nem sejtettük, hogy innentől már csak mi leszünk eredményesek és lassan beindul az öröm hoki is. Szerencsére így történt: következett Horváth Tifani elmaradhatatlan gólja, ezután pedig megtehettük azt, hogy pihentessünk néhány, a zárónapi meccsen fontos szerepet kapó játékost. Este fél tizenegy után lett vége az olasz–angol csatának, ahol az eredmény alakulása után kiderült, hogy világbajnokok lettünk! Elsők egy roppant erős csapatokból álló tornán. De azt látom, hogy a csapat csak akkor lesz elégedett teljes mértékben, ha az utolsó meccsen az olaszokat is legyőzi…” A magyar csapat meneteléséről eddig itt számoltunk be: K.O.-győzelem Kína ellen; Csendre intették a kakast; Zsebben a repülőjegy

U18-as divízió I-es kvalifikációs világbajnokság, Asiago, a 4. játéknap eredményei: Magyarország–Kazahsztán 10-2, (2-1, 5-1, 3-0), Franciaország–Kína 1-2 (0-1, 0-1, 1-1), Olaszország–Nagy-Britannia 4-5 h.u. (1-0, 2-3, 1-1, 0-1). A torna állása: 1. MAGYARORSZÁG 12 pont, 2. Nagy-Britannia 8, 3. Olaszország 7, 4. Kína 6, 5. Franciaország 3, 6. Kazahsztán 0 pont.