Ifjúsági olimpia

2018-10-15 11:00

Endrész ezüstérmes!

Jóval csendesebbnek ígérkezett a vasárnap a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián a szombati versenynapnál, amikor is egy arany-, négy ezüst- és két bronzérmet nyertek a magyar fiatalok. Ugyanakkor dobogós helyezés nélkül szombaton sem maradt az alakulat, hiszen a távolugró Endrész Klaudia második lett (egy centiméteren múlt, hogy nem nyerte meg a játékokat). A rúdugró Gebauer Maja a hatodik lett, Molnár Janka 400 méteres síkfutásban hetedik míg az öttusázó Bőhm Csaba a huszadik helyen végzett. A strandröplabdakettős, Hajós Artúr és Stréli Bence sikerrel vette az akadályt a legjobb tizenhat között; továbbjutottak a negyeddöntőbe.

Munkatársainktól – utanpotlassport.hu Itt találják a korosztályos játékok vasárnapi, hétfői, keddiszerdai, a csütörtöki  , a pénteki és a szombati napjáról szóló hírfolyamunkat. Élő közvetítés a játékokról ITT. Itt a vasárnapi, a hétfői, a keddi, a szerdai, a csütörtöki, a pénteki és a szombati dobogósok listája. A vasárnapi  részletes programot hírfolyamunk alatt közöljük. 23:00 Molnár Janka a 7. helyen zárt 400 méteres síkfutásban. A lebonyolítás szerint az atléták kétszer futnak, majd az így kapott összesített eredmények alapján alakul ki a végső rangsor. Molnár elsőre 56.00-ás, másodszor 55.93-as időt ért el. 21:57 Gebauer Maja a 6. helyen végzett rúdugrásban 372 cm-rel. A számot a német Leni Wildgrube nyerte. 21:21 Az öttusázó Bőhm Csaba a kombinált számban (futás és lövészet) 12:13.75-ös idővel 18. lett, ezzel összesítésben a 20. helyen zárt Buenos Airesben. 20:52 A diszkoszvető Péringer Márk a 13. helyen zárta a játékokat, miután a második körben 50.54 métert dobott. Az összesített eredménye 99.91 méter lett.

Endrész Klaudia
20:18 Mindössze egy ugráson és egy centiméteren múlt, hogy a távolugró Endrész Klaudia nem lett ifjúsági olimpiai bajnok Buenos Airesben. A magyar lány utolsó ugrásával (626 cm) az élre repítette magát, ám a belga Maite Beernaert rá tudott tenni még egy lapáttal (631 cm). Mivel az első és a második forduló legjobb eredményeit összeadják, így a belga (12.32 m) egy centiméterrel megelőzte Klaudiát (12.31 m), aki ezüstéremmel térhet haza. 20:11 Bőhm Csaba 171 pontot szerzett az öttusázók bónusz vívókörében. Az egész mezőnyben csak az ausztrál Keaan Van Vendrooij gyűjtött kevesebbet nála (162). Csaba így a 22. helyen vághat neki a kombinált versenyszámnak. 20:06 Fetter Erik 1:31:03-as idővel a hatodik helyen zárta a kerékpározók országúti versenyszámát. Ugyanitt Fülöp Ádám a 31. lett. 19:48 Bacsa Fanni a 15. helyen zárta 100 méter gáton az ifjúsági olimpiát 28.53 másodperces összesített időeredménnyel. A győztes az amerikai Grace Stark lett 26.14 másodperccel. 19:27 Bacsa Fanni 13.89 másodperces idővel nyerte meg futamát 100 méter gáton a második fordulóban. Az első körben 14.64 másodpercet futott; hamarosan kiderül, ez hányadik helyre elég az összesítésben.
Vas Kata Blanka 1 óra és 42 perc alatt teljesítette a mezőnyversenyt
17:59 Vas Kata Blanka az ötödik, míg Buzsáki Virág a tizennyolcadik helyen zárta a leány kerékpárosok országúti mezőnyversenyét. A magyar kettes így jelenleg a hetedik az összesített rangsorban. 17:17 Az öttusázó Bőhm Csaba negyedikként zárta az úszást, ideje 2:04.26 perc volt. A KSC versenyzője így egy helyet előrelépett, jelenleg a 22. pozíciót foglalja el. 16:57 Magyar idő szerint 17 órakor megkezdődnek az úszófutamok a fiú öttusaverseny második napján, természetesen Bőhm Csabával. A kőbányai versenyző a vívást a 23. helyen zárta. 15:53 Néhány perc múlva kezdődik a leány kerékpárosok országúti mezőnyversenye, Buzsáki Virággal és Vas Kata Blankával.
Hajós-András-Stréli-Bence_511x365_acf_cropped
14:56 Negyeddöntőbe jutott a Hajós Artúr, Stréli Bence strandröplabdakettős, miután 2:1 (21:19, 13:21, 15:9) arányban felülmúlta a thaiföldi Phichakon és Phanupong alkotta duót a legjobb tizenhat között. 14:25 Fiataljaink közül a Hajós Artúr, Stréli Bence strandröplabdakettős kezdte meg elsőként a szereplést vasárnap: a magyar duóra a nyolcaddöntőben thaiföldi rivális várt.

A MAGYAROK VASÁRNAPI PROGRAMJA STRANDRÖPLABDA. 14:00-14:50: fiú nyolcaddöntők (Hajós Artúr, Stréli Bence) KERÉKPÁR. 16:00-18:00: leány országúti mezőnyverseny (Buzsáki Virág, Vas Kata Blanka) ÖTTUSA. 17:00-18:00: fiúverseny, úszás (Bőhm Csaba) ÖTTUSA. 19:30-20:00: fiúverseny, vívás – bónusz kör (Bőhm Csaba) ÖTTUSA. 21:00-22:00: fiúverseny, kombinált szám – futás, lövészet (Bőhm Csaba) KERÉKPÁR. 18:00-20:00: fiú országúti mezőnyverseny (Fetter Erik, Fülöp Ádám István) ATLÉTIKA. 19:00-22:35: döntők – leány rúd (Gebauer Maja), leány távol (Endrész Klaudia), fiú diszkosz (Péringer Márk), leány 100 mgát (Bacsa Fanni), leány 400 m (Molnár Janka)