2024. május 10.

2019-05-29 19:56

Úszás: estére helyre állt a rend a kaposvári ob szerdai nyitónapján

Ugyan a délelőtti előfutamok során akadt egy-két meglepetés, az esti finálékban már helyre állt a rend az úszók Kaposváron zajló országos bajnokságának szerdai nyitónapján.

UP-info - utanpotlassport.hu Komoly meglepetésekkel indult a somogyi megyeszékhely vadonatúj versenyuszodájában zajló XCI. országos ifjúsági bajnokság, hiszen az ifjúsgái olimpiai bajnok Berecz Blankát (Kőbánya SC) 200 méter pillangón, míg 100 méter mellen a két hete a Duna Arénában a Bajnokok Sorozata elnevezésű viadalon egyéni csúcsot úszó Békési Esztert (Egri Úszó Klub) is legyőzték. Ezzel szemben az esti döntőkben már mindkét versenyző igazolta a papírformát, Berecz 2:11.42 perces eredménnyel diadalmaskodott, míg Békési 1:10.14-es idővel teljesítette a távot.

Kaposváron elrajtolt az országos bajnokság
A két sprintszámban, 50 méter gyorson a fiúknál Szabados Bence (Egri Úszó Klub) 23.05-ös idővel nyert, a lányoknál Safrankó Sára (Győri Úszó SEÖ) bizonyult a leggyorsabbnak 26.09-cel. 100 méter háton a 15 éves Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) győzött 1:03.16-tal, a fiúknál ezt a számot Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) nyerte 55.73-mal. 200 méter pillangón a fiúknál Galyassy Szilárd bizonyult a legjobbnak (2:00.40), 100 méter mellen meg Bőhm Sebestyén (BVSC-Zugló) nyert 1:03.42-vel. A hosszabb távokon a lányoknál 800 méter gyorson Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:42.29-es idővel csapott célba elsőként, a fiúknál 1500 méter gyorson Kovacsics Márk (UTE) szerezte meg az országos bajnoki címet 15:33.27-tel. A mix váltók versenyét az Egri Úszó Klub nyerte. További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.