2019-09-28 16:01

Vízilabda: Vályi Vanda szerezte a női élvonalbeli bajnokság első gólját

Szombaton megkezdődött a női élvonalbeli vízilabda-bajnokság. A számos utánpótláskorú játékost felvonultató OB I nyitómérkőzésén a dunaújvárosiak egygólos győzelmet arattak a III. kerületi TVE otthonában. A bajnokság első gólja a 20 éves Vályi Vanda nevéhez fűződik.

Valyi_Vanda-madár-dávid-mvlsz_511x365_acf_cropped_511x365_acf_cropped_511x365_acf_cropped
A III. kerületi TVE–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics találkozóval szombat délelőtt megkezdődött a nők élvonalbeli vízilabda-bajnoksága. Ahogyan a korábbi években, idén is számíthatunk arra, hogy a csapatokban számos utánpótláskorú játékos lehetőséget kap. A nyitómeccs első gólját mindjárt a huszadik életévét augusztusban betöltött dunaújvárosi Vályi Vanda szerezte, alig másfél perc elteltével, emberelőnyből. Vályi az előző idényben 45 gólig jutott klubcsapatában, és amellett, hogy a felnőttválogatott is számít rá, meghatározó játékosa volt a junior-világbajnokságon hetedik helyet elért magyar együttesnek. A portugáliai világeseményen csapata legeredményesebbjeként 18 gól lőtt. Az első bajnokin Vályi góljára négy hazai találat volt a válasz, ám az újonnan feljutó III. kerületiek a 18 éves Pápai Barbarával a kapuban nem tudták tartani előnyüket, s a negyedik negyed elején három góllal elmentek a vendégek. A meccs végén hazai részről a 18 éves Petőváry Luca is betalált, ám a dunaújvárosiak így is nyertek 12–11-re. További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.