2024. április 25.

Korcsolyasportok

2020-02-01 20:42

Rövid pályás gyorskorcsolya: a fiúváltó jutott legtovább a junior-vb második napján

Az olaszországi Bormióban zajló junior rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság szombati versenynapján az 1500 és az 500 méter fináléit rendezték – magyarok nélkül, de a fiúváltó kivívta a vasárnapi B döntőben való indulás jogát.

A nyolcfős magyar csapat Fotó: Szabó Krisztián
A rövid pályás gyorskorcsolyázók bormiói junior-világbajnokságának második versenynapján is igyekeztek a legjobb formájukat mutatni a magyar fiatalok. Szombaton a fiúk és lányok 1500 és 500 méteres döntőit, valamint a váltók 3000 méterének elődöntőit rendezték. A lányok 1500-án Somodi Maja hetedikként végzett a harmadik elődöntőben, így nem jutott tovább. A számot a koreai Kim Dzseon-Hi nyerte. A fiúknál Jászapáti Péter hasonlóan járt, mit Somodi, ő hatodikként nem jutott tovább az elődöntőből, a fináléban itt is koreai, Kim Te-szung győzött. 500 méteren egyik nemben sem volt magyar érdekeltség az elődöntőkben, a lányok mezőnyében a holland Xandra Velzeboer lett a junior-világbajnok, a fiúknál a koreai Li Dzseong-min. A Jászapáti Péter, Nógrádi Bence, Szász Attila, Talabos Attila összeállítású fiúváltó a 3000 méter elődöntőjében az Egyesült Államok és Korea csapata mögött végzett harmadikként, így vasárnap a B döntőben indulhat. A magyarokat megelőző két váltó mellett még az oroszok és a japánok szállnak harcba a világbajnoki címért. A lányoknál holland, olasz, koreai és orosz váltó szerepel majd az A döntőben. Vasárnap a váltók döntői mellett az 1000 méteres versenyeket rendezik még, amelyekben Talabos Attila, Nógrádi Bence, Somodi Maja és Somogyi Barbara még egyszer biztosan rajthoz áll. További korosztályos hírek KORCSOLYASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.