2021-06-06 19:16

Kosárlabda: az Egis Körmend lett az U20-as férfibajnok

A fináléban a körmendi kosarasok 65–60-ra verték az Alba Fehérvár csapatát a Ludovika Arénában rendezett U20-as férfi országos döntőben.

Vasárnap rendezték a helyosztókat az U20-as férfi kosárlabda-bajnokság országos döntőjében. A Ludovika Arénában lezajlott eseményen végül az Alba Fehérvár és az Egis Körmend mérkőzött meg az aranyéremért. A két csapat már összecsapott egyszer az országos döntő csoportkörében, akkor a körmendiek nyertek 69–51 -re. Minden kétséget kizáróan a Rába-partiak kezdték jobban a második, bajnoki címről határozó találkozót, hiszen hét perc után már 10–0-ra vezettek. Bár nagyon lassan indult be a fehérvári ponttermés, az első negyed végére már felzárkóztak négy pontra (14–10). A második felvonásban továbbra is tartott az Alba lendülete, és a játékrész közepére már hat ponttal jobban álltak, ám ekkor a Körmend újra magához tért, és átvette a kezdeményezést, minek köszönhetően a piros-fehérek 28–25-ös előny birtokában mehettek nagyszünetre.

Bár az ob-döntő csoportmeccseit vereséggel kezdte a Körmend, mégis bajnoki cím lett a vége Forrás: MKOSZ
A félidőt követően a Vas megyei gárda szépen lassan stabilizálta a fórját, így a felek a záró tíz percre 52–46-os állással fordultak. A meccs vége előtt hat perccel úgy tűnt ebből magabiztos körmendi siker lesz, de ekkor Lukács Norbert és Sodiq Seyi vezérletével a Fehérvár 8–0-s futást bemutatva rögtön mindössze egyetlen kosárnyi különbségre jött fel. Majd ezután a körmendiek az irányító, Kiss Mátyás hárompontosával, illetve Takács Kristóf kettesével végleg lehűtötték az Alba kedélyeit. Hiába kezdte a Körmend a csütörtöki nyitó napon vereséggel a csoportmeccseket az NKA Péccsel szemben, a 65–60-as döntőbéli győzelemmel végül a Rába-partra került a bajnoki trófea. A finálé legeredményesebb játékosaként Kiss végzett a maga 17 pontjával, ezzel kiérdemelve az MVP-címet is. A bronzcsatában a Sopron 76–60-ra verte a DEAC együttesét, így Sitku Mártonék állhattak a dobogó harmadik fokára. Az ötödik helyért drámai küzdelem zajlott, a negyven perc nem is bizonyult elegendőnek a Budapesti Honvéd és az NKA Pécs csapatainak, hogy dűlőre jussanak. Ezért a hosszabbítás döntött végül, amelyben 95–92-re a mecsekiek győztek. A hetedik helyet a TF-BP alakulata szerezte meg a Budafok magabiztos felülmúlásával (92–76).

A mai eredmények: A 7. helyért: TF-BP U20 - Budafok-PSE U20 92-76 Az 5. helyért: Budapesti Honvéd SE U20 - NKA Pécs U20 92-95 hosszabbítás után A 3. helyért: DEAC Kosárlabda Akadémia U20 - Sopron KC U20 60-76 Döntő: Alba Fehérvár U20 - Egis Körmend U20 60-65 A torna végeredménye: 1. Egis Körmend U20 2. Alba Fehérvár U20 3. Sopron KC U20 4. DEAC Kosárlabda Akadémia U20 5. NKA Pécs U20 6. Budapesti Honvéd U20 7. TF-BP U20 8. Budafok-PSE U20 A torna All-Star csapata: Szántó Levente (Budafok-PSE U20) Benke Krisztián (NKA Pécs U20) Kenéz Csaba (Egis Körmend U20) Takács Kristóf (Egis Körmend U20) Sitku Márton (Sopron KC) A döntő MVP-je: Kiss Mátyás (Egis Körmend U20)

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.